Пенсійна реформа: зміни для роботодавців

11 жовтня, набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Згідно даного закону, відбулось підвищення пенсій та порядок їх нарахування ...

human-resources-department
Пенсійна реформа: зміни для роботодавців

11 жовтня, набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій». Згідно даного закону, відбулось підвищення пенсій та порядок їх нарахування громадянам України. Але  вище вказаний  Закон вніс низку змін і для роботодавців. Деякі з них розглянемо:

1. Квоти для працевлаштування

Внесено зміни до Закону України “Про зайнятість населення” та встановлено, що починаючи з 01 січня 2018 року, всі роботодавці повинні:

“Для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” залишилося 10 і менше років, підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб встановлюється квота у розмірі не менше однієї особи у середньообліковій чисельності штатних працівників”.

 2. Зміни в правилах нарахування ЄСВ

До  Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” внесено зміни відносно максимальних сум, з яких сплачується єдиний внесок:

Починаючи з 01 січня 2018 року, максимальна сума єдиного соціального внеску буде дорівнювати “п’ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом”.

Станом на сьогодні, дана сума розраховувалась, виходячи з “двадцяти п’яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом”

 3. Зміни в нарахуваннях лікарняних

  •  Змінено правила нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги по вагітності та пологам особам, що мають страховий страж менше шести місяців
  • Матеріальне забезпечення та соціальні послуги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності тепер можливе і для осіб, що співпрацюють з організаціями та підприємствами за договорами цивільно-правового характеру
  • Визначено документальну базу та порядок оплати допомоги по вагітності та пологам для фізичних осіб приватних підприємців, які працюють в тому числі на умовах трудового договору

Дані вимоги вже набули чинності та повинні виконуватись роботодавцями.

Детально про зміни в правилах нарахування лікарняних та визначення стажу ми розглянемо окремо в наступній публікації.

Про ці та інші зміни в трудовому законодавстві ви можете почути також на практичному тренінгу “Трудові відносини та новації пенсійної реформи в діяльності НПО”, що відбудеться 9 листопада. 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я

Зміни розпочинаються з тебе: як на локальному рівні впливати на глобальні процеси. Досвід БУР

Обговорили співпрацю влади та неурядового сектору у сфері відновлення громад та регіону

Яка вона — українська ідентичність? Відкриті читання «Живої бібліотеки» — на DOCUSPACE

Літня Українська Миротворча Школа 2024

Для українців у Польщі запустили онлайн-курси з вивчення польської: як приєднатися до навчання