Пенсіонерці допомогли уникнути стягнень на користь фінансової компанії

Один із найпоширеніших випадків, коли особа дізнається про будь-яку заборгованість є: списання коштів із пенсії чи заробітної плати, неможливість розрахуватися в магазині банківською карткою, або ...

Додано:
Chernovasv

бюджет гроші
Пенсіонерці допомогли уникнути стягнень на користь фінансової компанії

Один із найпоширеніших випадків, коли особа дізнається про будь-яку заборгованість є: списання коштів із пенсії чи заробітної плати, неможливість розрахуватися в магазині банківською карткою, або зняти готівку в банкоматі, адже на банківський рахунок  накладено арешт.

Саме в таку ситуацію потрапила мешканка Котелевщини Світлана, яка є пенсіонеркою за віком.

Недоотримавши пенсію в повному розмірі, пенсіонерка з’ясувала, що відносно неї відкрито виконавче провадження на підставі виконавчого напису нотаріуса, щодо стягнення боргу на суму більше 16000,00 грн. Стягувачем виявилася  фінансова компанія, яка начебто мала безспірні вимоги, щодо стягнення заборгованості за кредитом.

безоплатна правова допомога

Звернувшись до Котелевського бюро правової допомоги клієнтка повідомила, що кредитних договорів із банками та іншими фінансовими установами не укладала і взагалі заперечувала факт виникнення будь-якої заборгованості.

У даній ситуації необхідно було діяти негайно, адже виконавець виніс постанову про стягнення коштів із доходів пані Світлани, і з її пенсії вже розпочалися перші відрахування.

Надавати правову допомогу жінці уповноважили заступника начальника Котелевського бюро правової допомоги Миколу Убийсобаку.

Зібравши необхідні докази та узгодивши правову позицію з клієнткою, юрист підготував та подав до суду відповідну позовну заяву, а також оскільки оскаржувався виконавчий напис приватного нотаріуса з метою гарантування виконання рішення суду, було заявлено клопотання про застосування забезпечення позову, а саме зупинення стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку (стаття 150 Цивільного процесуального кодексу України).

У нотаріуса, який виніс виконавчий напис, було витребувано докази на підтвердження беззаперечності заборгованості.

З наданих відповідачем  до суду документів неможливо встановити, чи дійсно на момент вчинення нотаріусом виконавчого напису боржник мав безспірну заборгованість перед стягувачем, чи була заборгованість саме такого розміру, як зазначено у виконавчому написі, приймаючи до уваги той факт, що не встановлено судом факт отримання позивачем повідомлення вимоги про наявність такої заборгованості, яка була надана нотаріусу для вчинення нотаріального напису. Відповідачем не подано до суду належних та достовірних доказів щодо спростування доводів позивача. Зокрема до відзиву на позовну заяву відповідачем не надано жодного документу на підтвердження обставин викладених у відзиві.

За таких обставин, враховуючи те, що відповідачем не додано відповідних доказів, які б підтверджували їх можливі заперечення, як і не надано приватним нотаріусом на вимогу суду документів на підставі яких було вчинено виконавчий напис для з`ясування наявності безспірності заборгованості, суд прийшов до висновку, що оспорюваний виконавчий напис необхідно визнано таким, що не підлягає виконанню.

Рішенням Котелевського районного суду Полтавської області від 09 вересня 2021 року, позовні вимоги клієнтки задоволено.

З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за наступним посиланням №535/774/21.

Нагадуємо, якщо маєте питання правового характеру, звертайтеся до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40 або за телефоном  (0532) 56-02-88.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи правової допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Її перспектива: погляд жінок на війну та участь у відбудові

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”