Переможці MIA готові впроваджувати інновації
'Нова ініціатива ТОЛОКАР "Makers Innovation Award" (MIA) відкрила можливості для реалізації соціально-важливих проєктів. 8 мейкерських громадських ініціатив із усієї України отримали по 50 тис. євро ...
Додано:
Tolocar
‘Нова ініціатива ТОЛОКАР “Makers Innovation Award” (MIA) відкрила можливості для реалізації соціально-важливих проєктів. 8 мейкерських громадських ініціатив із усієї України отримали по 50 тис. євро кожна на втілення своїх ідей.
Ініціатива MIA стартувала в Україні у жовтні 2023 року та реалізовувалась покроково щоб забезпечити команди та їх учасників необхідною наставницькою та менторською підтримкою.
Зокрема, після реєстрації, команди мали можливість долучитись до офлайн заходу “Майстерня Ідей”, де вони розробляли та вдосконалювали власні ідеї, а також взяти участь у двох онлайн тренінгах зі створення успішних проєктних заявок та презентацій.
1 березня 2024 року відбувся фінальний пітчинг проєктів, на якому 14 команд, що пройшли попередній відбір, презентували свої ідеї. 8 проектів компетентні суді обрали переможцями та нагородили 50 000 євро кожен. Журі очолювала Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції. Також до складу журі входили: керівниця стратегічних партнерств у PHINEO Аліна Носенко, співзасновниця ГО “Зграя” Євгенія Таліновська, посол з питань глобального впливу і автор-викладач програми KMBS Володимир Орлов та cпівзасновник Greencubator Роман Зінченко.
Cудді залишали свої мотиваційні месиджі для українських мейкерів, зокрема Євгенія Таліновська наголосила:
“Мрійте масштабно! Не бійтеся мріяти, але тестуйте користувачів. Спробуйте думати як кінцевий одержувач допомоги – що насправді потрібно людям, чи допомога, яку ви хочете надати, є правильною для потрібних людей?”.
У березні та квітні команди-переможці пройдуть заплановані сесії з менторами, а потім розпочнеться шлях зі втілення проєктів.
Детальніше про проєкти та ідеї команд, що перемогли:
@ЦЕ КРАФТ «Міфологізація та модернізація культури Трипілля» буде спрямована на розвиток креативних індустрій у невеликих громадах на основі ідеї культури Трипілля з метою об’єднання громад, відновлення культурної спадщини та збільшення соціально-економічної потужності малих спільнот.
@Hacklab «Hacklab 2.0» забезпечить доступ до інклюзивної майстерні для навчання, самонавчання, експериментів та швидкого прототипування виробів, що сприятиме підвищенню технічної компетентності учасників майстерні та створить інноваційне середовище для розвитку стартапів.
«Filament Production Boost» створить лінії для виробництва філаментів та облаштує мейкерські простори в університетах як «центри знань» для вирішення проблеми дефіциту філаментів.
@Еко Місто «Plastic Fantastic LAB» створить обладнання для переробки пластику та підтримає мейкерські простори з метою зменшення проблеми забруднення пластиком та просування його переробки.
«СТР Лаб Політехніка – лабораторія сталих технологій рециклінгу» впроваджуватиме практичні аспекти переробки та обробки матеріалів у сферу вищої технічної освіти, щоб надати студентам можливість отримати практичний досвід у цій галузі.
@Благодійний фонд “КОЛО” «Галицькі мейкери: новий наратив професійно-технічної освіти» створить простори Fablab при навчальних закладах професійної освіти як центри для освітньої трансформації.
@Вітрила «Вітрила Maker Space» створить майстерню з деревообробки для молоді віком від 12 до 18 років для розвитку нових навичок.
@ Skin Open Source забезпечить широкий доступ до освіти у галузі біотехнологій, залучаючи молодь до зайнятості у цій сфері.
Крім того, Аліна Носенко, голова відділу стратегічних партнерств у PHINEO, обрала проєкт «Skin Open Source» для участі в інкубаторській та акселераторській програмі від PHINEO Startups на 6 місяців.
Комʼюніті менеджер Makers Innovation Awards Денис Шиленко підсумував, чому на його думку, Makers Innovation Award є чудовим прикладом фінансової та менторської підтримки ініціатив в Україні:
“Задумайтесь, наскільки це неймовірно ー придумувати ідеї проєктів, вірити у позитивні зміни й мати чіткий намір реалізовувати ці зміни. В часи війни, коли кожен день й ніч це виклик. Особисто для мене було великим задоволенням читати проєктні заявки й відкривати цілий всесвіт мейкерства – потужних ідей з відновлення культурної спадщини, створення майстерень для спільнотворення, розвиток спільнот мейкерів, екологічних ініціатив, біоінженерії. І це дійсно схоже на всесвіти Володаря перснів чи Гаррі Поттера, Marvel чи DC, або світ Хаяо Міядзакі. Я вдячний всім учасникам та учасницям за їх завзяття та жагу змінювати світ на краще й зцілювати Україну.”
Більше про Makers Innovation Award можна дізнатись на веб-сайті Tolocar .
Ініціатива«Makers Innovation Award» організована @betterplacelab та @Future Challenges s в рамках проєкту @TOLOCAR, який фінансується Німецьким урядом @bmz_bund та реалізовується @GIZ в тісній співпраці з українськими та міжнародними партнерами.