Переселенці на Харківщині: хочемо жити

Продовжуючи висвітлювати життя переселенців на Харківщині, журналісти Полтавського Громадського протягом двох діб пересувалися по місту із працівниками Харківської обласної організації Товариства ...

533
Переселенці на Харківщині: хочемо жити

Продовжуючи висвітлювати життя переселенців на Харківщині, журналісти Полтавського Громадського протягом двох діб пересувалися по місту із працівниками Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста.

У Харківському Товаристві офіційно працює невелика кількість людей, проте більшість – це волонтери, які загалом складають приблизно 70% працюючих там. Взагалі, діяльність усього Червоного Хреста в Україні, враховуючи і найнебезпечніші її зони, базується на допомозі людей, що в багатьох випадках добровільно і безоплатно беруть участь у заходах цієї благодійної організації. Іноді допомога надаться на територіях воєнних дій, де кожного дня вдається не тільки рятувати життя соціально незахищених осіб, як самотніх пенсіонерів та інвалідів, але і перевозити їх із цих зон до безпечних міст під своїм патронажем.

«Приблизно на сумму 20 млн гривень Червоний Хрест надав допомогу вимушено переміщеним особам у м. Харків за останній рік, — розповідає Костянтин Башкіров, голова харківського товариства, — через міжнародні спільноти ми видавали гуманітарну допомогу переселенцям у виді ваучерів на харчі у МЕТРО, одежу та гігієнічні засоби. У зони військових конфліктів ми перевезли приблизно 60 т гуманітарних вантажів, а звідти вивезли до Харкова близько 1000 людей».

Червоний Хрест працює на всій лінії фронту та в тилу. У місті робітники займаються активною адаптацією переселенців у суспільстві, вигадують та запроваджують усі можливі заходи для того, аби допомогти людині забути про пережите на Сході, а також знайти себе в «новому житті».

Журналісти побували в центрі соціальних ініціатив Червоного Хреста, де молодь у рамках проекту «Молодь. Енергія. Дія» працювала з фахівцями щодо реалізації ідей освітньої, розважальної та соціальної допомоги вимушених переселнців зі сходу, яких наразі в місті налічується близько 113 тисяч. Потрапили у модульне містечко по вул. Гагаріна, спеціально споруджене німецькими меценатами для ВПО без даху над головою. Там знайшли багатодітні сім’ї (по 9 та 6 дітей), які розповіли нам все про жах перебування в підвалах протягом декількох місяців бомбування їх селищ, про переїзди до міста всією родиною без жодної фінансової підтримки, про пошук житла, роботи та облаштування в модульному містечку на декількох квадратних метрах.

«Але все одно для нас головне — це діти, — розповідає мати дев’ятьох дітей з Луганської області. — Червоний Хрест допоміг їм швидко адаптуватися за забути пережитий страх, який ми не побажаємо відчути навіть ворогу. Дякуємо всім цим волонтерам та робітникам Червоного Хреста за те, що постійно займаються нашими дітьми та їхнім майбутнім».

«Життя з нової сторінки» – цикл відеосюжетів, присвячений проблемам вимушених переселенців, що тимчасово мешкають на Полтавщині.

Інформаційна кампанія «Життя з нової сторінки» проводиться в рамках проекту «Сприяння плюралізму та діалогу в українському суспільстві», що реалізується Фондом Східна Європа за підтримки ChildFund Deutschland e.V. та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я