Переселенці на шляху до створення ради ВПО при Хмельницькій міськраді

06 грудня 2022 року у будівлі Хмельницької міської ради відбувся «круглий стіл» з медіації проблем ВПО з Луганщини та інших регіонів України, де зараз йдуть бойові дії та представники яких проживають ...

Додано:
lekotan

тренінг, воркшоп, майстер клас, навчання, освіта
Переселенці на шляху до створення ради ВПО при Хмельницькій міськраді

06 грудня 2022 року у будівлі Хмельницької міської ради відбувся «круглий стіл» з медіації проблем ВПО з Луганщини та інших регіонів України, де зараз йдуть бойові дії та представники яких проживають на Хмельниччині.

Співорганізаторами заходи виступили громадська організація «Громадська ініціатива Луганщини» за підтримки міжнародного фонду «Відродження», а такою благодійний фонд «Стабілізейшен Сервісез Суппорт». З боку місцевої влади участь у зустрічі взяв заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак та керівники профільних структурних підрозділів міської ради відповідальні за питання інтеграції та влаштування ВПО на території громади.

Головною темою зустрічі стало продовження опрацювання питання, порушеного ще у липні поточного року на форумі переселенців Луганської області щодо узгодження зусиль органів влади різних рівнів, громадських об’єднань та міжнародних організацій у сфері допомоги, інтеграції та медіації ВПО у громадах, які їх приймають у Хмельницькій області.

Тоді, у липні, у резолюції форуму містились рекомендації щодо створення ради ВПО при обласних та міських органах влади та включення у їхній склад найактивніших представників різних громад та формувань.

Нарешті, за сприяння керівника регіонального підрозділу благодійного фонду «Стабілізейшен Сервісез Суппорт» Сергія Яцковського та Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України питання створення такого координаційно-дорадчого органу при Хмельницькій міській раді зрушено з мертвої точки.

На зустрічі досягнуто згоди між органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями про формування найближчим часом списку персонального складу такого органу та подання пропозицій щодо його погодження та затвердження на рівні міста.

«Дуже сподіваємось, що подібний досвід сприятиме оперативному та якісному вирішенню питань ВПО та їх глибокій та взаємовигідній інтеграції у громади, які їх прийняли на Хмельниччині» – зазначила голова громадської організації «Громадська ініціатива Луганщини» Тетяна Кіріллова, коментуючи результати засідання круглого столу.

 

Захід проводиться ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «ВПО для громади: тягар чи ресурс» за підтримки  МФ «Відродження» (Програма «Демократична практика»). 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я