Переселенці у Львові: вони взяли життя у свої руки

У Львові поживає більше 8000 переселенців, і багатьом з них доводиться стикатись з упередженим ставленням і стереотипами. Для руйнування цих стереотипів і був розроблений проект «Запобігання ...

Додано:
Promin.zmin

ВПО
Переселенці у Львові: вони взяли життя у свої руки

У Львові поживає більше 8000 переселенців, і багатьом з них доводиться стикатись з упередженим ставленням і стереотипами. Для руйнування цих стереотипів і був розроблений проект «Запобігання упередженому ставленню до ВПО у м. Львів шляхом проведення просвітницьких заходів в громаді». Частиною цього проекту став соціальний відеоролик,  метою якого є показати хибність стереотипів по відношенню до ВПО.

Показавши героїв, що мають активну життєву позицію та несуть позитивні зміни у суспільство, ми сподіваємось запобігти упередженому ставленню до переселенців. На нашу думку, це допоможе налагодженню конструктивного діалогу та сприятиме інтеграції ВПО у місцеві громади. Саме це є місією нашої ГО «Промінь змін».

«Наша громадська організація складається із переселенок з Криму, Луганська і Донецька, тому ми знаємо з якими проблемами стикаються переселенці. В цьому ролику я хотіла показати звичайних людей, які не зважаючи на обставини змогли реалізувати себе на новому місці. Вони постійно контактують з місцевими мешканцями, надають їм послуги, виготовляють прикраси, варять запашну каву, вчать їх дітей. Вони щиро люблять свій новий дім і його мешканців, вони зовсім не такі, якими їх малюють стереотипи» – авторка проекту, Олена Дуброва.

«Нажаль і досі є люди, які уявляють переселенців як жебраків або олігархів. Стереотипи дуже швидко поширюються та обростають вигаданими подробицями. Задача цього ролику – показати інших переселенців. Вони є звичайними людьми, які втратили усе, але мали сили та бажання самостійно будувати своє життя. Вони зробили свій вибір на користь України і її майбутнього. Ми (переселенці) вже є частина громади та розвиваємось разом с нею. А те різне, що є в ментальності та досвіді людей зі Сходу та Заходу, поєднуючись, дає синергетичний поштовх до розвитку і кращої долі» – Наталя Кузнецова, членкиня ГО «Промінь змін».

Ролик було розповсюджено в соціальних мережах, а саме на сторінці ГО «Промінь змін», а також на сторінках місцевих та всеукраїнських організацій партнерів. Посилання на ролик тут.

Реалізація міні-проекту «Запобігання упередженому ставленню до ВПО у м. Львів шляхом проведення просвітницьких заходів в громаді» здійснюється ГО «Промінь змін» у рамках проекту «Активні громадські дії на подолання гуманітарної кризи в Україні», що реалізує Громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» при сприянні Національного фонду на підтримку демократії (NED). Проект є частиною плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Контактна особа: Олена Дуброва, тел. 0966008111


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я