Переселенці відкриють у Бережанах школу-ательє

З липня 2022 року у Бережанах працює Креативний ХАБ (громадське об'єднання ВПО та місцевих жителів за підтримки міської ради). Ця спільнота активних людей уже почала реалізовувати різноманітні ...

Додано:
Mariia

Бережани школа ательє
Переселенці відкриють у Бережанах школу-ательє

З липня 2022 року у Бережанах працює Креативний ХАБ (громадське об’єднання ВПО та місцевих жителів за підтримки міської ради). Ця спільнота активних людей уже почала реалізовувати різноманітні ініціативи. Та для комфортного життя в громаді, не менш важливою є і економічна складова.

Саме тому, одним з напрямків діяльності Креативного ХАБу є відновлення підприємницької діяльності серед ВПО, що дозволить не лише створити робочі місця, а й збільшити надходження до місцевого бюджету. Не залишають поза увагою і залучення інвестицій від міжнародних та національних донорських установ.

За словами керівника креативного ХАБу, Віктора Груб’яка: Один державний грант ми вже виграли по ландшафтному дизайну і зареєстрували в Бережанах одного підприємця, який зараз починає працювати. Написали грант на виробництво будівельних матеріалів, чекаємо.

Креативний ХАБ м. Бережани зараз активно допомагає людям з Харкова перевезти свої виробництва у Бережани, хто цього хоче і готовий. Влітку вони написали грант на дитячий табір для дітей переселенців. А ще вирішили на пам’ять Бережанам про переселенців привести до ладу міський дитячий майданчик.

Віктор Груб'як з Харківщини та Олег Порядко з Луганщини. Фото Соломія СтрусСуспільне Тернопіль

Віктор Груб’як з Харківщини та Олег Порядко з Луганщини. Фото: Соломія Струс/Суспільне Тернопіль

Анна Олексів, представниця ГО «Бережанська ініціатива» зазначає: “зараз учасники Креативного ХАБу організувались щоб привести до ладу наш міський дитячий майданчик і ми разом з міською радою до них приєднались. Стараємось їм допомогти і вдячні за таку ініціативу”.

Найбільший проєкт зараз, який ГО креативний ХАБ Бережан планує реалізувати – школа-ательє в Бережанах

На базі Київського інституту біоресурсів у Бережанах діє філіал – Бережанський агротехнічний інститут, з яким власне учасники Креативного ХАБу домовились на жовтень місяць про курси крою та шиття. Серед місцевих мешканців теж є бажаючі навчатись на цих курсах. Після навчання учасники спільно обговорять як саме має називатися майбутня школа-ательє.

Керівник Креативного ХАБу та підприємець Віктор Груб’як додає: Для реалізації цього проєкту потрібно дуже багато коштів, тому нам потрібна допомога. Перший грант ми вже написали, він на суму 120 000 грн. за які ми зможемо купити всього лиш 3 нові машини. Таких грантів нам доведеться написати дуже багато і в кожному просити інше обладнання для того щоб якісно облаштувати нову школу-ательє.

Заступниця голови Бережанської міської ради Марія Лук’янова наголошує, що влада готова підтримувати спільні ініціативи мешканців: Основна мета зараз – відкрити школу-ательє. Це ніша, яку вони побачили і хочуть зайняти. Працюють спільними зусиллями  з місцевими мешканцями  – це таке велике спільното творення, спільна комунікація, обмін досвідом… Багато місцевих жителів теж зацікавлені у швейній справі і долучаються до цього проекту по створенню швейної фабрики.

Бажаємо успіху і завершимо нашу статтю словами керівника ГО «Бахмат», Володимира БерезінаНа мою думку Бережани попереду усіх інших громад, які приймали переселенців. Ми тут дуже активні і з точки зору розвитку ініціатив, і громадської діяльності. Ми вже півроку тут мешкаємо і починаємо себе вважати часткою громади. Пів року – це ціле життя і ми хочемо жити! І креативний ХАБ Бережани якраз продовжує це життя.

Уже восени громадська організація “Центр громадського моніторингу та аналітики” допоможе спільноті Креативний ХАБ стати більш стійкими, а завдяки підтримці проєкту “Київський діалог” буде отримана перша підтримка для відкриття школи-ательє.

Авторка: Наталка Хамуляк

Довідка: Матеріал підготовлено у рамках проєкту Київський Діалог: Створення в українських регіонах соціального капіталу для громадських ініціатив, орієнтованих на реформи, що реалізується німецькою ГО «Європейський Обмін» та Міжнародним Фондом «Відродження» у партнерстві з регіональними ГО за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я