Переселенців Київської області навчали знати свої права, шукати роботу і організовувати бізнес
Основні проблеми вимушених переселенців доволі прозаїчні: відсутність роботи, безгрошів’я і відчуття непотрібності суспільству. Багато переселенців не знають чим їм займатись, де шукати роботу і як ...
Додано:
PravaLyudyny
Основні проблеми вимушених переселенців доволі прозаїчні: відсутність роботи, безгрошів’я і відчуття непотрібності суспільству. Багато переселенців не знають чим їм займатись, де шукати роботу і як налагодити власне життя. Метою тренінгів, які проводила ГПО «Права людини» був пошук відповідей на ці питання разом з переселенцями. На них спікери розповідали про створення громадських, благодійних організацій, фандрайзинг. Корисними були поради про те, як вести себе під час співбесід, і що робити, якщо вам неодноразово відмовляли у роботі після співбесіди.
«Багато переселенців потрапили у справді скрутну ситуацію. Однак не все так погано. Сьогодні існує величезна кількість можливостей для того щоб знову стати на ноги, та навіть більше – розпочати нове життя: активніше, успішніше, насиченіше. Проблема в тому, що про такі можливості вимушені переселенці знають дуже мало. Тому завдання таких тренінгів здебільшого інформативні: показати сфери де люди можуть бути задіяні, продемонструвати наявні проекти з підтримки створення власного бізнесу чи громадських організацій для внутрішньо переміщених осіб. Коли людина знатиме про можливості, вона знатиме з чого почати нове життя. Після цього вона може самостійно розвиватись, робити власну справу, дбати про себе, власну сім’ю і навіть допомагати іншим», – наголошує Голова правління ГПО «Права людини» Віталій Дроботун.
Впродовж місяця тренінги для ВПО відбулись у:
- Бородянці: 8 лютого, Бородянський РЦЗ;
- Вишгороді: 10 лютого, Вишгородський РЦЗ;
- Макарові: 16 лютого, Макарівський РЦЗ;
- Фастові: 19 лютого, Фастівський МРЦЗ;
- Василькові: 23 лютого, Васильківський МРЦЗ;
- Софіївській Борщагівці: 25 лютого, Києва-Святошинський РЦЗ.
Тренінги для вимушених переселенців проводили:
- Ксенія Карагяур, юрист, головний експерт з питань вимушених переселенців ГПО «Права людини»
- Людмила Перевертень, співзасновник і президент ГО «Для спільної справи».
- Віталій Дроботун, Голова правління ГПО « Права людини».
Ініціатива «Правова допомога внутрішньо переміщеним особам Київської області» реалізується ГПО «Права людини» за фінансової підтримки Програми розвитку ООН в Україні (в межах проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні») та Уряду Японії.