Перші кроки в підприємництво для молоді: вийшов безоплатний онлайн-курс STUDBIZ

Новий онлайн-курс STUDBIZ допоможе школярам і студентам профтехів придумати ідею й розвинути стартап на базі свого навчального закладу. Курс від організацій School of ME та UMIND вже доступний на ...

STUDBIZ1
Перші кроки в підприємництво для молоді: вийшов безоплатний онлайн-курс STUDBIZ

Новий онлайн-курс STUDBIZ допоможе школярам і студентам профтехів придумати ідею й розвинути стартап на базі свого навчального закладу. Курс від організацій School of ME та UMIND вже доступний на ютуб-каналі «School of ME», а згодом і в освітньому державному застосунку «Мрія».

Це 6 коротких відеовипусків про:

  • Перші кроки у створенні власного підприємства. Де і як шукати підтримку, команду, що для цього потрібно?
  • Ідеї. Як змайструвати підприємницький задум, перед яким не встоїть жоден клієнт?
  • Соціальну цінність бізнесу. У чому різниця між звичайним бізнесом та соціальним? Що таке соціальна цінність підприємства і в чому перевага такого типу бізнесу?
  • Методи генерації ідеї: мозковий штурм, метод Діснея тощо.
  • Методи пошуку ідеї: «Шість капелюхів», Метод фокальних обʼєктів, SCAMPER.
  • Історії успіху українських соціальних бізнесів (зокрема і шкільних!).

«Уже понад шість років ми в School of ME допомагаємо молоді в Україні втілювати соціальні бізнес-ідеї. Курс STUDBIZ — це наш новий практичний інструмент для закладів освіти, створений, щоб кожен підліток міг побачити: бізнес може бути не тільки прибутковим, а й корисним для суспільства. Ми свідомо зробили його коротким, зрозумілим і надихаючим — щоб ідеї народжувались не десь “потім”, а вже зараз — прямо у школі, на уроці чи у позакласному гуртку. Молодь має все, щоб стати драйверами змін — нам лише треба дати їй шанс спробувати», — каже Артем Корнецький, співзасновник та керівник School of ME.

Соціальне підприємництво — це можливість для учнів та студентів по-справжньому побути керівником або працівником бізнесу, що виготовляє продукцію, дає прибуток, ще й несе користь суспільству. І все це у стінах своєї школи чи коледжу!

Чи то захист довкілля — виготовлення еко-шоперів та перероблення уживаних речей, чи піклування про здоров’я людей — вирощування корисної зелені. Ці та багато інших шкільних соціальних підприємств вже успішно працюють в Україні.

«Ми з командою ГО UMIND чимало працюємо над профорієнтаційними проєктами для дітей та молоді, адже віримо, що її варто розпочинати ще з раннього шкільного віку. Курс про соціальне підприємництво в освітніх закладах для цієї цільової аудиторії буде одним зі зрозумілих та легких кроків, щоб зануритись в ази підприємництва, креативу, продажу. Загалом STUDBIZ — крута можливість зрозуміти, чим би ти хотів займатися, які твої сильні сторони, у якому напрямку розвиватися та яку професію чи сферу обрати в майбутньому», — додає Олена Левандовська, співзасновниця та голова ГО UMIND.

Курс STUDBIZ створили в межах великого проєкту з розвитку соціального підприємництва в закладах освіти STUDBIZ UKRAINE, де у співпраці з молодіжними центрами та представниками бізнесу і громадськості школи мають змогу отримати знання та грантову підтримку у створенні соціального підприємства.

Якщо ви хочете дізнатися більше про соціальне підприємництво та отримати покрокову підтримку у створенні власного соціального бізнесу, проходьте разом з учнями та студентами безоплатний онлайн-курс проєкту STUDBIZ на ютуб-каналі «School of ME», щоб разом розвивати культуру соціального підприємництва в закладах освіти.

Проєкт «Соціальні підприємства в закладах освіти для підтримки молоді в (пост)воєнній Україні» фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), Childfund Deutschland e.V. у співпраці зі School of ME та ГО UMIND, що реалізують цей проєкт.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

GIZ запускає трирічну програму підтримки «STEP IN 2 EU / EU4Business» для підсилення українського бізнесу на шляху до ЄС

Увага до екології, стану доріг, інфраструктури та акцент на молодь — суспільні пріоритети Калуської громади

Як впливати на зміст рішень влади щодо відновлення та розвитку громад на Миколаївщині

У Києві відбулося обговорення результатів двох досліджень щодо системи організації публічної влади

Україна має врахувати стандарти ЄС щодо доступу до медіа людей з інвалідністю