Перспективи впровадження громадських бюджетів в ОТГ на Сумщині

В смт Шалигіне Глухівського району Сумської області відбувся виїзний захід, у якому прийняли участь представники ОТГ та окремих населених пунктів Білопільського, Липоводолинського, Недригайлівського, ...

Додано:
Viktor Tarasov

Sumy.Public.Budgets_2
Перспективи впровадження громадських бюджетів в ОТГ на Сумщині

В смт Шалигіне Глухівського району Сумської області відбувся виїзний захід, у якому прийняли участь представники ОТГ та окремих населених пунктів Білопільського, Липоводолинського, Недригайлівського, Лебединського, Ямпільського, Шосткінського, Конотопського, Роменського, Великописарівського, Глухівського районів Сумської області.

До участі у обговоренні теми «Основи впровадження громадського (партиципаторного) бюджету в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) Сумської обасті» був залучений Дмитро Лукін – експерт з питань місцевого економічного розвитку, голова ГО «Центр наукових досліджень, мобільності та росту», кандидат економічних наук, доцент, член Громадської Ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, член Української Асоціації Оцінювання.

Sumy.Public.Budgets_1Sumy.Public.Budgets_3

Учасники круглого столу дізналися про ідею виникнення партиципаторного бюджету та про його поширення у світі. Порівняли світовий та унікальний досвід українських міст, кожне з яких змінює ідею громадського бюджету відповідно до власних реалій та можливостей. Питання у учасників заходу виникли під час обговорення основних складових процесу підготовки, подачі та оцінки проектів, а також нюансах процесів голосування.

Про те, як відбувається впровадження громадського бюджету в Шалигінській громаді, розказав присутнім голова ОТГ – Юрій Матвієнко. На його думку, дуже важливо давати активним представникам громади самостійно вирішувати – на які потреби буде витрачатися частина з бюджету, адже те, що сплановане та реалізоване безпосередньо мешканцями населених пунктів, цінується більше та зберігається ретельніше.

Sumy.Public.Budgets_4Sumy.Public.Budgets_6

Усі без сумнівно погодилися, що впровадження народного бюджету має певні переваги, для громадян, представників органів місцевого самоврядування та для громади в цілому. Допомогу в організації заходу надали Шалигинська ОТГ та Офіс реформ у Сумського РВ АМУ.

Проект «Громадський бюджет – діалоговий майданчик для влади та громади» впроваджується Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини у співпраці з Північною правозахисною групою за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED)


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я