Під контролем якої політичної сили працюють комунальні підприємства Вінниці?
За багатьма рейтингами Вінниця визнана одним з найкомфортніших міст України. І дійсно, складно не погодитись, що Вінниця – чисте, охайне, гарне європейське місто. Чия в цьому заслуга і скільки ...
Додано:
cpa_result
За багатьма рейтингами Вінниця визнана одним з найкомфортніших міст України. І дійсно, складно не погодитись, що Вінниця – чисте, охайне, гарне європейське місто.
Чия в цьому заслуга і скільки коштує комфорт спробуємо розібратися.
Не секрет, що окрім міського голови і чисельних департаментів, створюється сила силенна допоміжних підприємств – комунальних. Чим всі вони займаються? Перед ким звітують? Чи відповідають потребам громади в повному обсязі? Чи «допомагає» партійна приналежність працювати на посаді КП? На ці та інші питання шукатимуть відповіді активісти Всеукраїнського громадського руху «Під контролем».
Почнемо з самого відомого КП – комунального унітарного підприємства «ЕкоВін». Очолює одне з найпотужніших вінницьких підприємств Чорновол Володимир Іванович. Є Володимир Іванович і в списках депутатів Вінницької міської ради. Входить до постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності. З 1 березня по 10 жовтня 2007 року пан Чорновол працював в КУП «ЕкоВін» на посадах начальника відділу і головного інженера, хоча має освіту юриста і працював в карному розшуку. З жовтня того ж 2007 року Володимир Іванович очолив «ЕкоВін» і досі успішно ним керує. Яку партію представляє успішний комунальник? Звісно «Вінницьку Європейську Стратегію» – команда Володимира Гройсмана, яка в принципі до своєї появи була «Совістю України» і була підконтрольна тодішнього міського голови – Володимира Гройсмана. Нагадаємо, що посаду міського голову Володимир Гройсман вперше обійняв 26 березня 2006 року. Як бачимо, через рік кар’єрний ріст Чорновола Володимира привів його в крісло керівника КУП «ЕкоВін».
Продовжує список Асоціація органів самоорганізації населення. ЇЇ також очолює представниця«Вінницької Європейської Стратегії» – Наталя Панчук. Вона теж депутат Вінницької міської ради і працює в постійній комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку. Тож не дивно, що на підтримку діяльності Асоціації в бюджеті на 2016 рік закладено майже 740 тис.грн. Очолила пані Наталя Асоціацію також 2007 році.
Намагався пройти в міську раду і керівник комунального підприємства «Комбінат комунальних підприємств» Зубрицький Алік Іванович. І теж по списках «Вінницької Європейської стратегії». Що цікаво – має пан Зубрицький також юридичну освіту і також працював в МВС. З 2008 року був начальником інспекції по благоустрою Вінницької міської ради, з 2011р. – начальником КП «Вінницька спеціалізована ритуальна служба» і з 2012р. і до тепер – очолює Комбінат комунальних підприємств. Серед послуг, що надаються Комбінатом такі:
• Організування поховань і надання суміжних послуг;
• Діяльність із забезпеченням фізичного комфорту;
• Рятування на водних об’єктах;
• Роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах.
В бюджеті на 2016 рік на Комбінат комунальних підприємств закладено 77 800 тис.грн.! Причому вся сума запланована на придбання нової техніки, контейнерів та урн, спеціального обладнання, інших основних засобів, малоцінних необоротних матеріальних активів для підприємств житлово-комунального господарства.
Зважаючи на те, що кладовища знаходяться в жахливому стані: бур’яни не косять, доріжки розбиті, та за всі послуги від ями до прибирання оплачують вінничани самі, виникає бажання побачити звіт про роботу даного КП та про використання коштів.
Далі проаналізуємо роботу КП «Архітектурно-будівельний сервіс». Його керівник – Анатолій Плахотнюк також невдало намагався потрапити в депутати, щоправда до Козятинської районної ради за списками Блоку Петра Порошенка «Солідарність». Випускник Вінницького технікуму електронних приладів за спеціальністю “Виробництво мікроелектронних пристроїв” та Вінницького інституту економіки Тернопільського національного економічного університету за спеціальністю “Магістр з фінансів” керує комунальним підприємством, основною метою діяльності якого є виконання:
• виробничих завдань щодо протидії самовільному будівництву в місті,
• усунення наслідків самочинних будівельних робіт;
• перевірка дотримання містобудівної та проектної документації;
• отримання прибутку від робіт, що надаються на договірних умовах підприємствам, організаціям, установам, іншим юридичним та фізичним особам;
• здійснення заходів, які забезпечують дотримання юридичними та фізичними особами правил благоустрою у м. Вінниці;
• здійснення комерційної діяльності для отримання прибутків та поповнення міського бюджету.
Керує КП «АБС» пан Анатолій з 2006 року.
І закриває список «партійних комунальників» Вінниці керівник «Вінницької транспортної компанії», екс-регіонал Микола Форманюк. Комунальне підприємство, яке отримує немале фінансування з бюджету – 18 131 тис.грн. І це кошти на страхування тролейбусів, проведення науково-дослідницької роботи, обслуговування боргових зобов’язань по кредиту. Компенсації за пільговиків в бюджеті закладені іншими статтями видатків.
Також, варто нагадати, що переможцем тендерів по реконструкції площі Гагаріна на 20 млн.грн. та трамвайної вставки Пирогова-Келецька на 10 млн.грн. стала Вінницька транспортна компанія.
Доречи, жодної інформації щодо діяльності КП «Вінницька транспортна компанія» на сайті міської ради – засновника КП немає!
Загалом громадські активісти проаналізували 18 комунальних підприємств міста Вінниці і 3 обласних, які працюють в сфері ЖКГ. Як бачимо, лідерство у призначенні «своїх» керівників у Вінниці тримає «Вінницька Європейська Стратегія».