Підкомітет ООН з недопущення катувань завершив візит до України

Підкомітет ООН з недопущення катувань (ПНК) в п’ятницю завершив свій візит до України. Експерти знаходились в Україні з 5 по 9 вересня в рамках відновленого візиту, який вони перервали в травні після ...

Screenshot_13
Підкомітет ООН з недопущення катувань завершив візит до України

Підкомітет ООН з недопущення катувань (ПНК) в п’ятницю завершив свій візит до України. Експерти знаходились в Україні з 5 по 9 вересня в рамках відновленого візиту, який вони перервали в травні після того, як не змогли отримати доступ до деяких місць, які знаходяться в веденні Служби безпеки України (СБУ).

«Ми були раді можливості закінчити наш візит, нарешті отримавши доступ до приміщень СБУ, де особи можуть триматися під вартою. Цей доступ істотно сприяв нашій можливості підготувати вичерпну доповідь, яка буде передана владі України, у найкоротші строки», – заявив сер Малкольм Еванс, голова ПНК та голова делегації.

Незалежні експерти ООН також відмітили, що Україна досягла прогресу в покращенні умов тримання під вартою, зокрема шляхом зниження перенаселеності слідчих ізоляторів. Експерти відмітили, що зростання застосування запобіжних заходів, які не пов’язані з триманням під вартою, на досудових стадіях кримінального провадження, є позитивним кроком вперед.

«Ми з нетерпінням чекаємо можливості детально обговорити ці важливі питання з Урядом, якомога скоріше», – сказав сер Малкольм Еванс.

ПНК наділений повноваженням відвідувати всі держави, які ратифікували Факультативний протокол до Конвенції проти катувань (ФПКПК), та здійснювати візити без попередження в будь-які місця тримання під вартою. У своїй роботі ПНК, до якого входять незалежні експерти в сфері прав людини, керується принципом конфіденційності та співпраці.

Склад делегації ПНК, яка відвідала Україну: сер Малкольм Еванс (Сполучене Королівство), Марія Дефініс-Гоянович (Хорватія) та Віктор Захарія (Молдова).

ПНК складається з 25 незалежних та неупереджених експертів з різних регіонів світу. Більше про ПНК тут.

Джерело: United Nations High Commissioner for Human Rights.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я