Підсумки Акції в Києві до Дня незалежності від ВІ “Активна Громада”

Попереду тривалі вихідні, а ми готові ділитися з вами підсумками проведення Акції, приуроченої до Дня незалежності, яку «Активна Громада» провела сьогодні в Києві.Цьогоріч нашій незалежній неньці ...

Додано:
Tetiana Kavunenko

всі Акція
Підсумки Акції в Києві до Дня незалежності від ВІ “Активна Громада”

Попереду тривалі вихідні, а ми готові ділитися з вами підсумками проведення Акції, приуроченої до Дня незалежності, яку «Активна Громада» провела сьогодні в Києві.

Цьогоріч нашій незалежній неньці Україні виповнюється 30 років! Через постійну боротьбу, революції ми щодня виборюємо нашу свободу. Право на життя у вільній країні з мирним небом над головою. Правом жити на рідній землі й дихати рідним повітрям. Незалежність – це те, що всередині кожного із нас. Те, що не дає можливості опустити руки, рухає вперед та надихає на нові звершення. Про те, що особисто для кожного означає незалежність, які цінності люди вкладають в ці поняття, що кожен з нас щодня робить для України та які одії за часи незалежності вважає знаковими – говорили з українцями на Майдані незалежності. Також учасники мали можливість взяти участь у творчому конкурсі та написати або намалювати фактори залежності та фактори незалежності, створивши спільний великий малюнок.

То ж, ділимося з вами думками наших учасників про незалежність: 

  1. «У нас є сімейна традиція – вкладати в дітей патріотизм. Якщо це буде робити кожен із нас – наша країна буде сильною та незалежною. Я долучаюсь до акцій з висадки дерев, до інших активностей. Бо активізм – це те, що рухає нас вперед, до розвитку. Навіть 1-2 години на якусь важливу справу – це вже значний внесок для країни».
  2. «Незалежність – це велике свято, великий день для мене. Я все життя добросовісно працював, був активним українцем, громадянином своєї держави. Наразі я вже на пенсії. Виховував дітей в дусі патріотизму. Бо хто, як не ми? Це наша земля і ми маємо тут хазяйнувати».
  3. «Незалежність для мене – це бути вільною, мати свою думку і висловлювати її. Незалежність – це дуже важливо. Це те, що наближує нас до Європи. Я зараз живу не в Україні, тому я не можу сказати, що багато що роблю для України. Але, приїзджаючи до України, я розповідаю своїй сім’ї, друзям знайомим, що може бути краще і що потрібно до цього прагнути».
  4. «Незалежність – право вільно жити у своїй країні. Ми спокійно можемо висловлювати свою думку, її поважають».
  5. «Незалежність – це свобода в її широкому розумінні. Найзначніші події для мене за цей час – це, безумовно, Революція на Граніті, Помаранчева революція та Євромайдан. Власне, подія, це і саме здобуття незалежності, вільні вибори.

Що я роблю для України? Я голосую. Це найменше, що я можу зробити і що може зробити кожен громадянин нашої держави».

  1. «Незалежність для мене означає, що я можу вільно висловлювати свою думку, робити вибір з приводу своєї подальшої діяльності».
  2. «Незалежність – це найбільше надбання українців. Найвизначніші події: Революція на Граніті, ми тоді підняли перший прапор. Потім ще 2 революції. Треба поважати українські традиції, коріння, мову. Бо, як немає мови, то немає і держави».
  3. «Незалежність – це відчувати себе вільною, можливість здобувати освіту, розмовляти українською мовою, працювати в цій країні, радіти позитивним змінам, які тут відбуваються. Що я роблю для України? Я чесно працюю, сплачую податки і сподіваюся, що вони будуть йти якісь гарні справи. Якщо кожен робить свою справу чесно – зміни неминучі. Найзнаковіші події – це Революція на Граніті, Помаранчева революція та Євромайдан».
  4. «Незалежність – це складне питання. З точки зору державотворення – світ глобалізується, об’єднується. Тому питання незалежності тут риторичне. Найвизначніші події – це, звісно, Майдани. Я, як кореспондент, постійно був у вирі подій і все це знімав. Ці революції дуже вплинули на нас. І, звісно, вплинула війна. Люди мають йти до гідності. Знати правду. Напевно, у цій площині і формується незалежність».
  5. «Україна має дуже великий потенціал: земля, трудові ресурси, надзвичайно розумні й талановиті люди. Незалежність треба боронити самостійно. Ніхто нам не допоможе та й не має допомагати. Зараз я відчуваю себе вільно, в порівнянні з тим, що було раніше».

Серед факторів залежності учасники зазначали:

  • старше покоління, яке сумує за Совком і постійно всіх і все критикує;
  • відголоски СРСР і «совковий» менталітет;
  • неповага влади до народу;
  • залежність від кредитів та МВФ;
  • брак свободи вибору;
  • залежність від інших країн;
  • енергетична залежність;
  • ментальна залежність;
  • залежність від іноземних партнерів;
  • брак власного виробництва;
  • брак підтримки національних продуктів.

Говорячи про фактор Незалежності учасники відмітили:

  • нове покоління влади та громадян, починаючи з часів Євромайдану;
  • свобода слова, можливість вільно висловлювати свою думку;
  • освіта;
  • можливість мати особистий простір;
  • свобода від думок інших людей;
  • люди;
  • свобода висловлювати думки будь-якою мовою;
  • активні громадяни;
  • створення робочих місць для себе та своєї громади;
  • відкритість до нового;
  • можливість творчої реалізації;
  • економіка;
  • торгівля.

Ось такі думки у киян та гостей столиці щодо незалежності України.

З прийдешнім святом всіх нас, українці!


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я