Підсумки Другої міжнародної конференції з тактичної медицини

Організатором другої міжнародної конференції «Тактична медицина в Україні: запровадження тренувальних і навчальних програм у силових та правоохоронних структурах і їхніх вищих навчальних закладах» ...

unnamed (5)
Підсумки Другої міжнародної конференції з тактичної медицини

Організатором другої міжнародної конференції «Тактична медицина в Україні: запровадження тренувальних і навчальних програм у силових та правоохоронних структурах і їхніх вищих навчальних закладах» (далі – конференція) виступила громадська організація «Захист патріотів» та Світовий Конґрес Українців за участі Національної академії та Військово-медичного управління Служби безпеки України.

У роботі конференції взяли участь більше 150 учасників з України, Європи, США, Канади та різних країн світу, серед них – керівники медичних підрозділів Служби безпеки України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Управління державної охорони України та інших силових відомств, добровольчих батальйонів, волонтерських організацій, представники вищих військових навчальних закладів, військові аташе країн-членів НАТО, представники Європейського Командування Збройних сил США та Збройних сил Канади, фахівці з тактичної медицини із США, Німеччини та інших держав світу.

У рамках конференції відбулася виставка товарів з тактичної медицини вітчизняних та іноземних виробників.

Робота конференції була організована у вигляді тематичних панелей, обговорень та презентацій іноземних та українських експертів.

За результатами роботи конференції її учасниками визнається, що питання розвитку й стандартизації тактичної медицини в Україні є одним з пріоритетних для національної безпеки держави, і рекомендується наступне:

1. Актуалізувати в українському суспільстві й на державному рівні питання розвитку й стандартизації тактичної медицини в Україні, в т.ч. через засоби масової інформації, просвітницьку діяльність громадських організацій.

2. Створити Асоціацію з тактичної медицини із залученням фахівців цивільної та військової медицини, громадських організацій, з метою розроблення стандартів з тактичної медицини на основі міжнародного досвіду і даних доказової медицини, контролю за їх впровадженням й виконанням, та сертифікацією інструкторів з тактичної медицини.

3. Впровадити Міністерству охорони здоров’я спільно з Міністерством оборони України із залученням іноземних та українських експертів необхідні державні стандарти з тактичної медицини після їх розроблення на основі протоколів ТССС.

4. Організувати та запровадити в силових міністерствах та відомствах ефективну систему збору, аналізу та поширення інформації, впровадження необхідних змін у сфері тактичної медицини на підставі досвіду, методик та підходів доказової медицини.

5. Адаптувати навчальні програми з домедичної підготовки у силових міністерствах та відомствах до відповідних протоколів ТССС (військові) й ТЕСС (правоохоронні).

6. Розробити зміни до відповідних нормативно-правових актів щодо врегулювання процесу підготовки з тактичної медицини військовослужбовців, курсантів й слухачів вищих навчальних закладів зі специфічними умовами навчання, в т.ч. передбачивши визначення норм кадрового та матеріально-технічного забезпечення навчального процесу.

7. Організувати обговорення серед силових міністерств та відомств наявних навчальних програм з тактичної медицини та їх стандартизації з метою визначення їх наповнення та ефективності із залученням іноземних та українських експертів.

8. Забезпечити обов’язкове впровадження програм з тактичної медицини згідно з протоколами ТССС (військові) та ТЕСС (правоохоронні) з урахуванням наявного успішного українського й західного досвіду у всі вищі навчальні заклади зі специфічними умовами навчання.

9. Впровадити систему професійної підготовки та перепідготовки інструкторів з тактичної медицини для силових міністерств та відомств, вищих навчальних закладів зі специфічними умовами навчання із отриманням ними сертифікатів державного зразка.

10. Вжити заходів щодо забезпечення фінансово-матеріальними ресурсами процесу створення необхідної навчально-матеріальної бази для професійної підготовки та перепідготовки інструкторів з тактичної медицини.

11. Спільними зусиллями державних органів та громадських організацій забезпечити належний рівень підготовки осіб, які зобов’язані надавати домедичну допомогу, в т.ч. цивільному населенню, у зв’язку з постійно зростаючою загрозою виникнення терористичних актів і проведенням антитерористичної операції на сході України.

12. Сприяти створенню міжвідомчих тренувальних центрів по підготовці з тактичної медицини.

13. Пришвидшити й спростити в Україні сертифікацію засобів медичної допомоги сертифікованих у Сполучених Штатах Америки та Європейському Союзі.

Резолюції схвалені учасниками конференції на підсумковому засіданні, що відбулось 25 березня 2016 року у Головному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Відео

Презентації спікерів


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи

Власники пошкодженого чи зруйнованого житла можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків

Після великої води: як відновлюється життя у Корабельному районі Херсона

USAID спорудив навчальний простір у Богданівці на Київщині, де російські війська зруйнували школу