Підсумки судового процесу в другій бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір»

Протягом всього судового процесу було багато процесуальних порушень. Про це сказала Ліля Гемеджі, адвокатка політв’язня Сервера Мустафаєва, під час брифігу в прес-центрі Українського кризового ...

50289170318_a1e7eb2450_c
Підсумки судового процесу в другій бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір»

Протягом всього судового процесу було багато процесуальних порушень. Про це сказала Ліля Гемеджі, адвокатка політв’язня Сервера Мустафаєва, під час брифігу в прес-центрі Українського кризового медіа-центру присвяченого підсумкам судового процесу в другій бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір».

«Сьогодні відбудеться судове засідання. Хочу нагадати, що справа другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» розглядається вже рік. 26 серпня минулого року було перше судове засідання. Засідання розпочалося з того, що суд взяв на себе функцію звинувачення, коли зачитував обвинувальний висновок у відношенні 8 фігурантів даної справи. На основі цього було заявлено відведення, але йому було відмовлено. Протягом 10 місяців сторона звинувачення представляла докази», – сказала вона.

Справа даної категорії починаються з неконкретизованого звинувачення, з невстановленою датою слідчих дій на невстановлений період часу.

Наталія Мудренко, представник МЗС України, перший секретар відділу з питань деокупацї Політичного директорату зазначила, що: «На сьогоднішній день постійні політично вмотивовані переслідування та переслідування за релігійними ознаками майже на щоденній основі мають місце в тимчасово окупованому Криму. Сьогодні зранку отримали інформацію, що ще 4 громадян було затримано. Серед них журналісти та активісти. Такі дії МЗСУ розглядає як системні утиски і переслідування мешканців Криму. Також МЗС такі дії відслідковує, фіксує, виступає з коментарями і заявами та доносить до міжнародних партнерів. Міжнародні організації закликають РФ дотримуватись своїх зобов’язань в рамках міжнародного права і закликають звільнити незаконно утримуваних громадян України».

Також вона розповіла про Платформу міжнародної дії зі звільнення українських політв’язнів. Її установче засідання відбулось 1 липня. Основне завдання Платформи – синергійна діяльність державних органів влади, ГО та правозахисних організацій з метою посилення тиску на РФ. В рамках діяльності цієї платформи ми готуємо міжнародні адвокаційно-інформаційні кампанії за участі колишніх політв’язнів.

«Ми вели текстову онлайн-трансляцію кожного засідання. Їх було більше 60. Робили це для того, щоб розуміти, як ці справи появляються, як забезпечуються фальсифікованими доказами та розглядаються в суді.

Конвеєр справ з однаковим рівнем доказів з однаковими людьми та оперативниками. Все це приноситься в суд. Розшифрована розмова приноситься в педуніверситет, де проводяться всі фактично всі експертизи для ФСБ по терористичних справах в Росії. Це використовується, як доказ у суді. Пройшло більше 60 засідань. Всі ми розуміємо, який буде вердикт. Захист працював на те, щоб показати неефективність цього процесу», – поділився спікер, Антон Наумлюк, головний редактор видання «Ґрати».

Ніяких даних про терористичні дії за жодний судовий процес не було та фактів немає. Захист намагається протидіяти цим заходам та провела свою незалежну експертизу. Було виявлено, що розшифрована розмова не виходила за рамки теми ісламської релігії. Також до такого висновку прийшов експерт Києва.

Тетяна Печончик, голова правління Центру прав людини «ZMINA» додала: «Станом на 30.08 група українських правозахисних організацій, яка спільно працює над моніторингом та документуванням порушень прав людини в Криму, зафіксувала, що на території Криму та РФ в місцях позбавлення волі сидить 101 особа, яких ми вважаємо політичними в’язнями. 78 з них – кримські татари. Їхні переслідування є політично вмотивовані. Згідно з критеріями Ради Європи, по всіх справах бачимо, що не відбуваються справедливі процеси. Адже всіх цих людей переслідують через їхні релігійні погляди або через їхню громадську чи журналістську діяльність.

Закликаємо всі ЗМІ висвітлювати ці процеси».

Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Ukraine підкреслила: «РФ продовжує політику залякування, системного тиску та кримінального переслідування жителів Криму, які не згодні з окупацією або відмовляються співпрацювати із владою. Сфабриковані судові справи, підробка доказової бази, секретні свідки, залякування членів родин – все це свідчить про грубі порушення прав людини щодо кримчан. РФ стала навішувати на незгодних кримчан ярлик «члена організації Хізб ут-Тахрір» та використовувати його як привід переслідувань. Тому за російськими гратами опинились десятки людей».

 

 

Джерело: УКМЦ.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади