Підтримай мир: молоді люди розпочинають всеукраїнський діалог до Дня Миру

Вже 21 вересня, Україна і Світ відзначатимуть Міжнародний день миру. Цьогоріч в багатьох громадах відбудеться всеукраїнський діалог та солідарні дії. Активістки та правозахисники розпочнуть публічне ...

Додано:
ГО СТАН

DSC_2046
Підтримай мир: молоді люди розпочинають всеукраїнський діалог до Дня Миру

Вже 21 вересня, Україна і Світ відзначатимуть Міжнародний день миру. Цьогоріч в багатьох громадах відбудеться всеукраїнський діалог та солідарні дії. 

Активістки та правозахисники розпочнуть публічне обговорення на тему:

  • взаєморозуміння і поваги між різними соціокультурними групами, 
  • дотримання прав людини в постпандемічному світі, 
  • згуртованості в громадах: підтримки ветеранів АТО/ООС, внутрішньо переміщених осіб, реінтеграції людей з окупованих територій, 
  • спільної відповідальності за майбутнє екосистеми Землі.

У минулі роки до солідарних дій долучилося понад 80 організацій та ініціативних груп з усіх регіонів країни. Вони проводили флешмоби, лекції, перфоманси, кінопокази, велопробіги та багато інших цікавих подій.

“День миру в Україні — про соціальну згуртованість, благополуччя та безпеку в громаді, — вважає освітня активістка зі Львову Юлія Любич, — якщо люди в вашому будинку, на вашій вулиці, в вашому місті, по всій країні навчаться мирно вирішувати конфлікти, буде зміцнено нашу з вами безпеку, а згодом й добробут”.

Що планується цього року

У 10 українських містах відбудуться діалогові акції під відкритим небом. За спільним столом зберуться громадські активістки, ветерани АТО/ООС, переселенці, представниці місцевих органів влади, небайдужі мешканці міст. Організовуватиме діалоги мережа громадських ініціатив та окремі активні громадяни, що розбудовують демократичне суспільство в Україні.

Також у шести містах пройде перформативна вистава “Акорд”, яку організовують киргизький культурний центр “КУДУК” та організація “Театр змін”. У виставі досліджується проблематика війни та відбиток, який вона несе. Головна героїня Діана Рахманова народилася в Таджикистані. Вона втратила через війну свій дім, сім’ю, любов, бо виросла в дитячому будинку як і десятки тисяч інших хлопчиків та дівчаток, які втратили своїх батьків. Після тривалого переосмислення вона поставила свою першу виставу, щоб розповісти людям про цінність миру.

“День Миру в Україні — про мирне та справедливе суспільство. Під час російсько-української війни на Донбасі загинуло понад 12 тисяч українців та українок. А більш ніж 1,5 мільйони людей втратили свій дім, роботу, друзів. Ветерани, медики, волонтери та активісти досі гинуть на передовій за те, щоб ми з вами жили в мирному суспільстві”, — говорить Дмитро Кузнєцов, тренер з реінтеграції ветеранів АТО/ООС та членів їхніх сімей. 

Де проводитимуться події до Дня миру

Освітні та культурні події відбудуться по всій країні: від міста Тячів на кордоні з Румунією та Угорщиною до Біловодська на Луганщині. Вже відомо, що змістовні обговорення, конструктивні дискусії та пошук спільних рішень організовуватимуть активісти в Батьово, Долині, Івано-Франківську, Тячеві, Чернівцях на заході, Запоріжжі, Мелітополі, Новій Каховці на півдні, Біловодську, Лисичанську та Слов’янську на сході. Молоді люди з цих міст візьмуть участь в миротворчому діалозі як на рівні громади, так і на міжрегіональному рівні.

Якщо ти живеш в одному з цих міст — підписуйся на @stan.org.ua в інстаграмі та фейсбуці, слідкуй за анонсами з тегом #ДеньМируinUA2021 та приходь на заходи до Дня Миру. Буде змістовно про важливе. Усі події безкоштовні. З міжнародною акторською командою вистави також можна буде зустрітися у Вінниці, Харкові та Києві.

“День Миру в Україні —  про формування європейських цінностей, розбудову демократії та соціальної інклюзії, —  впевнена активістка з Донеччини Марія Келій, — нам як ніколи потрібно підтримувати курс на європейську інтеграцію. Це захистить нас від військової агресії та зміцнить економічну стабільність країни. А згодом допоможе реінтегрувати людей, що залишилися на окупованих територіях”.

Як ти можеш долучитись

Якщо ти відчуваєш в собі сили підтримувати мир у громаді, країні, світі, долучайся до солідарних дій. Запрошуй своїх подруг й друзів, місцевих активісток й волонтерів, громадські організації та органи місцевого самоврядування до організації подій до Дня миру саме в твоїй громаді. Обирай будь-який формат. Пиши на [email protected], щоб отримати консультацію, просвітницькі матеріали, яскраві стікери та комплексну інформаційну підтримку. Не вагайся та заповнюй форму.

“День Миру в Україні — про критичне мислення, відповідальність та самозарадність, — вважає правозахисник з Івано-Франківська Ярослав Мінкін, що навчається в Швейцарії на миротворчій програмі, — спланована дезінформація проти України та демократичних цінностей все сильніше уражає українську молодь. Щоб зупинити цей негативний вплив ми всі маємо навчитися критично мислити. Свідома ухоробрена молодь буде діяти на захист демократіі та миру в Україні”.

Хто організовує День Миру в Україні

Заходи до Дня Миру в Україні проводяться Молодіжною організацією “СТАН” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Партнерами проєкту виступили фундації “CRISP — Conflict  Transformation and Civic Education” (Берлін) та “Імпульс UA” (Запоріжжя), культурний центр “Кудук” (Бішкек), незалежне видання “Заборона Медіа” (Київ), громадські організації “Театр змін” (Київ), “Простір молоді” (Ужгород), “MLT Museum pluss” (Мелітополь), “Наш формат” (Біловодськ), “Іноваційна освіта Закарпаття” (Батьове), “Вік щастя” (Словянськ), “Кроки до майбутнього” (Чернівці), “Арт Хата” (Вінниця), Молодіжна рада Долини (Долина), Молодіжна рада Тячівської ТГ (Тячів), вільний простір “Світло культури” (Лисичанськ), молодіжний простір “Zdybanka” (Батьове), молодіжний хаб “BULB” (Тячів), відділ культури і туризму Новокаховської міської ради, Мелітопольський краєзнавчий міський музей, Лисичанський палац культури. Щодня до нас доєднюються все нові та нові організації, установи та активісти.

“День Миру в Україні — про захист планети, переробку відходів, відновлення біорізноманіття, — думає культурна діячка з Коломиї Соломія Зінець-Мацишин, — зміна клімату призводить до жахливих катаклізмів та стихійних лих. Повені та засухи вражають наші врожаї, руйнують наші дома. Захист екології, боротьба за переробку відходів та об’єднання всіх зусиль громади врятує життя майбутніх поколінь”.

Широке проведення Міжнародного дня миру в Україні в 2021 році ініціювала Молодіжна організація “СТАН” (Україна) та освітня ініціатива “Free ІТ” (Бєларусь) — учасники програми діалогу та співробітництва в рамках проєкту БДІПЛ ОБСЄ “Просування людського виміру безпеки в Україні”. Думки та інформація, висловлені учасниками програми, не обов’язково відображають політику та позицію ОБСЄ.

#ДеньМируinUA2021


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади