Підтримка пацієнтів з вірусними гепатитами в умовах війни: куди звернутися

«Юля — найстарша дитина в сім’ї, мала трохи замкнутий характер, Михайло — середня дитина в сім’ї, трохи жвавіше та маленька Маша, яка здавалося нічого не розуміє. Але ми здогадувалися, що ці діти ...

Підтримка пацієнтів з вірусними гепатитами в умовах війни
Підтримка пацієнтів з вірусними гепатитами в умовах війни: куди звернутися

«Юля — найстарша дитина в сім’ї, мала трохи замкнутий характер, Михайло — середня дитина в сім’ї, трохи жвавіше та маленька Маша, яка здавалося нічого не розуміє. Але ми здогадувалися, що ці діти бачили те, що їхні однолітки бачили лише по телебаченню, а може взагалі не бачили».

Це початок історії про Юлю та Михайла — двох дітей, хворих на вірусний гепатит С. У 2020 році вони стали учасниками проєкту «Здорове майбутнє України», який реалізовувала громадська організація BCD з смт. Немішаєве (Київська область), що зараз є частиною Менторської спільноти ОГС.

«Ризик зараження тим вище, чим більше інфекції потрапляє в організм. Тому найбільшу небезпеку представляє контакт із зараженою кров’ю, де міститься найбільше копій вірусу. Це може відбутися при переливанні неперевіреної крові або її продуктів, а також проведення маніпуляцій, пов’язаних із пошкодженням шкіри, нестерильними або погано обробленими інструментами», — пояснюють фахівці організації.

Зрозуміло, що в умовах воєнних дій ризики зараження можуть зростали.

Війна з вірусними гепатитами

Сьогодні ГО «BCD» через війну переміщена в Київ, де активно займається гуманітарною допомогою, підтримкою волонтерських ініціатив, транспортуванням необхідних матеріалів по місту Київ. 

Але пошук ліків та підтримка людей з вірусними гепатитами та ВІЛ-позитивних осіб — залишаються актуальними.

До повномасштабного воєнного вторгнення у команді «BCD» були професійні волонтери: консультанти з соціальних питань, лікарі-інфекціоністи та гепатологи, лікарів-діагности УЗД та працівники лабораторій з відмінною репутацією.

Протягом 2021 року «BCD» за підтримки менторки Катерини Рижкової-Сєбєлєвої з благодійної організації «Світло надії» (Полтава) працювали над тим, щоб розробити комплексну Програму здоров’я населення Немішаївської територіальної громади. 

Після 24 лютого акценти в роботі довелося змінювати. Проте питання підтримки тих, хто зараз цього потребують, залишається пріоритетним для команди.

Підтримка спільноти

Немішаєво

Юрій Войналович — досвідчений комунікатор. Поєднуючи ролі виконавчого директора організації та служіння у церкві Живе Слово, він зводить між собою тих, хто звертається по допомогу, і тих, хто її пропонує.

Оперативно відреагувати на пропозицію підтримки з Рівного для Київської області, згодом скерувати до надійних людей волонтерів для допомоги селам Житомирської області — вже звичні для воєнного часу справи. 

«Перерозподіляємо все залежно від того, куди треба», — каже пан Юрій.

Але потреби спільноти людей з діагнозом хронічний вірусний гепатит в нинішніх умовах тільки зростають.

«Спільнота з гепатитами зрушила з місця, хтось приїхав, хтось поїхав. Зараз потрібно провести міні-дослідження, актуалізувати інформацію, що взагалі відбувається», — пояснює Юрій Войналович.

За його словами, вірусний гепатит С лікується три місяці. Тож люди могти отримати, наприклад, в Бородянці, лікування на перший місяць, а далі що робити — виникає питання.

Якщо є питання про вірусні гепатити

В організації є лікарі, які можуть надавати фахову допомогу та консультації.

Якщо ви хочете дізнатися більше про підтримку пацієнтів з вірусними гепатитами в умовах воєнного часу — звертайтеся за номером: +38 073 044 73 44 (mob/viber) або пишіть у фейсбуці: https://www.facebook.com/grbcd.

Стати благодійником і підтримати діяльність організації ви можете за посиланням: http://bcd.org.ua/pidtrimati/


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Move the Youth: роль молоді в місцевому самоврядуванні

Найважливіші реформи 2024: реформа армії, цифровізація, антикорупційні та заходи у сфері охорони здоров'я залишаються в першій четвірці

Українські організації закликають ЄС відмовитися від російського газу та підтримати енергетичну незалежність України

На Київщині вже третя громада долучилась до роботи над сучасним Статутом громади

Стартував проєкт «Стійкість та розвиток – методичні рекомендації для територіальної громади»

Молодь просуває зміни: у 30 громадах відбулася низка молодіжних адвокаційних кампаній