Підвищення якості надання медичних послуг підліткам в Україні

Дослідження ВООЗ свідчить: молодь у віці 10-19 років, що становить 19% світового населення, несе 15% тягаря хвороб та травм по всьому світу.Наразі ж стан психологічного та ...

Додано:
healthrightorgua

Title page
Підвищення якості надання медичних послуг підліткам в Україні

Дослідження ВООЗ свідчить: молодь у віці 10-19 років, що становить 19% світового населення, несе 15% тягаря хвороб та травм по всьому світу.

Наразі ж стан психологічного та фізичного здоров’я підлітків ускладнюється ще й впливом пандемії COVID-19.

Водночас підліткове здоров’я — це питання майбутнього нації та держави, яке потребує особливо підходу, оскільки підлітки, як інші вікові групи, мають свої специфічні потреби.

Але сьогодні в Україні на державному рівні недостатньо враховані потреби підлітків у якісних дружніх медичних послугах. Так склалося, зокрема, через низку законодавчих колізій та невизначеність підліткового здоров’я стратегічним пріоритетом на рівні держави.

Надважливими кроками для покращення ситуації є вироблення державної політики, а також посилення міжсекторної співпраці, спрямованих на збереження та підтримання здоров’я підлітків із врахуванням викликів пандемії COVID-19.

Також першочергові завдання, які слід реалізувати для покращення якості медичних послуг для підлітків, викладені в Адвокаційному звіті «Питання підліткового здоров’я в медичній реформі».

Зокрема, для забезпечення сталості та інституціоналізації дружніх послуг для молоді та підлітків у системі охорони здоров’я важливими є:

  • залучення підлітків та молоді до прийняття рішень, що стосуються підліткового здоров’я;
  • заохочення міжсекторної співпраці в охороні здоров’я молоді;
  • мобілізація молодіжного руху та розвиток волонтерства серед підлітків та молоді;
  • включення профілактичних послуг для підлітків до пакетів медичних послуг, гарантованих державою;
  • інформування медичних фахівців про найбільш поширені проблеми здоров’я підліткового віку та особливості консультацій підлітків;
  • забезпечення надійних джерел інформації про підліткове здоров’я та можливість;
  • онлайн-консультування з психологом, лікарем чи соціальним працівником для підлітків.

Для реалізації цих кроків у межах проєкту «Сприяння інтеграції послуг, орієнтованих на підлітків, в систему первинної медико-санітарної допомоги в рамках поточної реформи системи охорони здоров’я в Україні» за підтримки ЮНІСЕФ вже створений відповідний інструментарій:

Запрошуємо дізнатися більше про діяльність у межах проєкту й ознайомитися з особливостями надання дружніх медичних послуг підліткам в Україні у Звіті за посиланням.

Дякуємо усім, хто долучився до розробки Звіту: Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ), Міністерству охорони здоров’я України, Громадській організації АЦ «Соціоконсалтинг», Асоціації підлітків та молоді «Тінерджайзер», а також завідувачці Одеської «Клініки, дружньої до молоді» Людмилі Кучеренко, завідувачці Клініки психічного здоров’я дітей, підлітків та молоді Лесі Підлісецькій та консультантці сайту SupportME й очільниці Денного центру «Право на здоров’я Людмилі Сабадаш.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я