Піщано-соляна суміш – справжня «отрута» не тільки для грунту!

Щозими від впливу хімічних реактивів (піщано-соляна суміш) страждають дерева, газони, грунт, підземні води, взуття, автівки, а естетичний вигляд тротуарів після танення снігу залишає бажати кращого. ...

Додано:
socium.pl

посыпка дорог
Піщано-соляна суміш – справжня «отрута» не тільки для грунту!

Щозими від впливу хімічних реактивів (піщано-соляна суміш) страждають дерева, газони, грунт, підземні води, взуття, автівки, а естетичний вигляд тротуарів після танення снігу залишає бажати кращого. На тому місці, де земля щедро удобрена сіллю, навесні не росте навіть трава, солона каша швидко роз’їдає кузова автомашин. Нарешті, надмірна концентрація хлоридів в повітрі шкодить нашому здоров’ю. Причому піщано-сольова суміш – далеко не найдешевший варіант, просто він лише самий зручний і простий для комунальних служб, і небезпечний для довкілля. Подивіться, що буде творитись на дорогах і тротуарах, коли почте все це танути? Під нашими ногами і колесами машин буде хлюпати мокра «каша» – суміш зі снігу, піску та солі, і це все повторюється із року в рік!

Перший заступник директора Полтавської обласної благодійної організації «Асоціація паліативної та хоспісної допомоги» Андрій Олєйніков зазначив, що в розвинених країнах, взимку дороги та тротуари посипають гранітною крихтою. Причому навесні її збирають, миють, просушують і зберігають до наступної зими! І строго дотримуються технології розпилення, до речі, обробку вулиць там проводять до, а не після випадання снігу!

Не секрет, що обробка доріг піщано-соляною сумішшю має негативні наслідки. В тому числі і для домашніх трарин. Якщо люди ходять у взутті, то лапи наших домашніх вихованців ніяк не захищені від шкідливих речовин, якими посипають тротуари і дороги. Сіль і волога можуть спровокувати у тварин загострення хронічних захворювань бактеріального або кліщового походження. Повернувшись з прогулянки, обов’язково вимийте собаці лапи, навіть якщо вони і виглядають абсолютно чистими, тому що крупинка солі може викликати сильне роздратування. Для більшості собак цих рекомендацій цілком достатньо.

І не зважаючи на всі недоліки посипаня доріг піщано-соляною сумішшю, її шкоду для довкілля, речей громадян, місцеві комунальники продовжують вихвалятися повідомленнями про додаткові закупки цієї «отрути» та посипати нею, тонами вулиці нашого міста, видаючи це за наче «героїчний вчинок», а чиновики-екологи продовжують робити вигляд, що нічого не бачать, таке як, довкілля у «повному порядку»! Це замість того, що перейняти досвід інших країн, де використовують іншу, набагато безпечну для довкілля речовину і ініціювати це на практиці у нашому місті, маючи на це реальні повноваження. Скільки ще довкілля та наші речі будуть витримувати на собі таку «турботу» від комунальників та екологів?


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Дуже просторова добірка вакансій в громадському секторі

Чотири роки партнерства: історія співпраці громадської організації «Нова Дружківка» та Дружківської пожежно-рятувальної частини

39 ветеранів/ок завершили навчання на сертифікатній програмі “Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення"

Громадська участь у місцевій політиці: які зміни до статутів громад мають внести сільські та селищні ради Харківщини

«Ми змогли відірвати дітей від гаджетів». Як у Вишнівській громаді реалізували шкільний бюджет

Як «Попередити корупцію просто» — пояснюємо в експлейнерах на Суспільному