Півроку після виборів: чи не забули депутати Львівської міської ради приймати громадян

У січні-березні 2021 року представниками Громадянської мережі «ОПОРА» у Львові у межах кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» було здійснено дослідження практик здійснення прийому громадян ...

Додано:
AnzhelikaZozulia

2020 Атестація
Півроку після виборів: чи не забули депутати Львівської міської ради приймати громадян

У січні-березні 2021 року представниками Громадянської мережі «ОПОРА» у Львові у межах кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» було здійснено дослідження практик здійснення прийому громадян депутатами Львівської міської ради на початку нової каденції. Моніторинг включав у себе збір та аналіз даних щодо оприлюднення інформації про проведення прийому та фактичне здійснення регулярного особистого прийому виборців. Про його результати  8 червня розповіли експерти кампанії.

Проміжні підсумки кампанії засвідчують відкритість новообраного депутатського корпусу Львівської міської ради для громадськості. Так, станом на початок квітня 51 депутат (82%) надали вичерпну інформацію – адресу, графік, контактні відомості про прийом громадян – для розміщення на Інформаційному порталі Львівської міської ради.

Ще у профайлах 11 обранців – Євгена Бойка, Володимира Гоя, Володимира Гринишина, Віктора Доскіча, Руслана Кошулинського, Юрія Лукашевського, Юрія Мельника, Любомира Мельничука, Андрія Тягнибока, Володимира Лучишина, Михайла Дідуха – бракує відомостей по одному з обов’язкових критеріїв інформування.

Найпопулярнішим каналом для поширення цих відомостей є соціальна мережа Facebook – за період моніторингу хоча б одноразово з метою інформування про прийом громадян нею скористалися більше половини обранців – 33 (53%). Натомість щоб зробити відомості більш доступними для користувачів без доступу до мережевих технологій, депутатам рекомендується диверсифікувати канали поширення інформації про прийом.

Аналіз оприлюднених відомостей засвідчив, що найпоширенішою практикою серед депутатів є прийом громадян один раз на місяць. Таку періодичність задекларували 34 обранці. Вдвічі більше місячних прийомів проводять 19 депутатів, щотижневий прийом практикує незначна кількість – 5 обранців. За винятком одного депутата, усі інші львівські обранці здійснюють прийом громадян у робочі дні тижня. Найчастіше це відбувається у понеділок (16 депутатів), середу (15 депутатів) та вівторок (15 депутатів). Наприкінці тижня – у четвер та п’ятницю – прийом здійснює 2 та 3 депутати відповідно. Єдиним депутатом, який здійснює прийом у вихідний – суботу – є Роман Федишин. Що стосується типу приміщень, то приміщеннями комунальних підприємств, закладів і місцевих органів влади загалом користується 45 депутатів, приватними – 17 обранців. За результатами перевірки було з’ясовано, що приймальні 44 обранців мають інформаційні таблички, що полегшують виборцям пошук приймальні.

Результати моніторингу фактичного прийому громадян свідчать про те, що 58 обранців (91%) Львівської міської ради доброчесно ставляться до виконання цього обов’язку. Не вдалося підтвердити здійснення фактичного прийому громадян Русланом Кошулинським, Володимиром Гринишином, Любомиром Мельничуком та Андрієм Тягнибоком.

Важливим нововведенням для громадян є те, що 29 обранців нового скликання, розміщуючи свої графіки прийому, задекларували обов’язковість попереднього запису на зустрічі. Щодо предмету звернення виборців, то всі депутати підтвердили актуальність для громадян питання надання матеріальної допомоги, половина опитаних відмітили важливість сектору ЖКГ та благоустрою, орієнтовно п’ята частина обранців додали до цього спектру юридичні питання та питання, пов’язані із сектором мобільності, трохи менше опитаних повідомили про інші типи звернень. Активність львів’ян у відвідуванні прийомів є доволі високою – у середньому за зустріч депутатів відвідує більше десятка виборців. Практика закріплення депутатів за виборчими округами у Львові відсутня. Усі депутати підтвердили, що приймають громадян незалежно від того, якої території стосується їх проблема або зареєстроване місце проживання.

Попри високу орієнтованість на роботу депутатів із громадянами у форматі традиційних прийомів варто відмітити, що в умовах жорстких карантинних обмежень тільки четверо обранців Львівської міської ради практикують проведення онлайн-прийомів із використанням технічних застосунків, що забезпечують відеозв’язок. Для більшості представників депутатського корпусу більш зручною практикою є використання телефонних чи письмових онлайн-звернень та відтермінування наступних прийомів на період після завершення локдауну.

З повним текстом узагальнення практик здійснення прийому громадян депутатами міських рад обласних центрів можна ознайомитися за посиланням.

Повний текст звіту щодо здійснення прийому громадян депутатами Львівської міської ради розміщений за посиланням.

Моніторинг здійснення прийому громадян депутатами 15 міських рад обласних центрів: Вінниці, Івано-Франківська, Києва, Кропивницького, Луцька, Львова, Миколаєва, Одеси, Полтави, Рівного, Сум, Харкова, Херсона, Хмельницького, Черкас та Чернігова, а також Києва, – проводився у період з 1 лютого 2021 р. по 31 березня 2021 р. представниками громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад».

Контакти: Громадянська мережа «ОПОРА», 063 329 59 35, [email protected].

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням.

За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:

На веб-платформі Атестація депутатів місцевих рад

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку