Планували один, сталося два: у Києві відбулися покази документальної стрічки «Така робота»

У столичному кінотеатрі «Жовтень» 18 квітня пройшла презентація фільму «Така робота», присвяченого секс-працівницям. Глядачів зібралося настільки багато, що організаторам довелося проводити два ...

Додано:
kobzar

Така робота
Планували один, сталося два: у Києві відбулися покази документальної стрічки «Така робота»

У столичному кінотеатрі «Жовтень» 18 квітня пройшла презентація фільму «Така робота», присвяченого секс-працівницям. Глядачів зібралося настільки багато, що організаторам довелося проводити два кінопокази.

У чинному «Класифікаторі професій України» немає жодної згадки про «секс-роботу». Але секс-працівниці є. Їх не може не бути. Бо, скільки існує людство і секс, стільки ж побутує комерційний секс. Проте українське суспільство закриває очі на дану тематику, законодавство залишається каральним по відношенні до осіб, що обрали для себе «сороміцьку» роботу, а правоохоронці й нині роблять на долях людей свої «показники».

У фільмі така «Така робота» три жінки розповідають про свою роботу. Про перший досвід, а іноді й перше кохання. Про суть своєї професії. Три героїні, три відверті історії із життя секс-працівниць.

Стрічка є частиною великого проекту, що започаткувала команда в Будапешті (Програма здоров’я Фундації відкритого суспільства) спільно з правозахисниками, які займаються темою секс-працівниць. На цей проект були запрошені 8 країн. Кожна зі свого боку мала відобразити секс-роботу такою, якою вона є в даній країні. Від України фільм «Така робота» на замовлення ВБО «Легалайф-Україна» зняла студія Real Stories Production, яка має гасло: «Мовою мистецтва про права людини».

На презентацію стрічки у кінотеатрі «Жовтень» очікував справжній аншлаг. Тому організаторам довелося проводити 2 кіносеанси поспіль. І після кожного з них у вестибюлі відбувалося жваве обговорення.

DSC04814

Глядачі задавали питання, висловлювали свої думки, підтримували авторів у прагненні відобразити життя секс-працівниць без прикрас, але й без «згущення фарб» – таким, яким воно є.

За словами режисерки фільму Ксенії Кравцової, її кіно показує працівниць комерційного сексу, у першу чергу, як жінок. В яких є свої бажання, свої мрії, свій шлях до роботи, яку вони обрали.

А керівниця «Легалайф-Україна» Наталія Ісаєва (у минулому – сама секс-працівниця), наголосила на тому, що необхідно захищати права цих людей, адже їм потрібна безпека. Потрібні зміни, щоб ці люди не відчували насильства ні з боку правоохоронних органів, ні з боку бандитів, ні з боку інших оточуючих.

За словами Ісаєвої, стрічка намагається показати, що в кожного є вибір, і кожен вибір потрібно зрозуміти. Варто поважати й вибір, який зробили секс-працівниці, необхідно переглянути відношення до потреб людей.

«Водночас, звісно, ми категорично проти втягування в цю діяльність неповнолітніх і проти експлуатації (торгівлі людьми), коли жінок примушують займатися секс-роботою», – підкреслила правозахисниця.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я