Поліетнічна спадщина для розвитку громад України

Під такою назвою 24 березня 2020 року стартувала нова ініціатива Агентства з розвитку приватної ініціативи (АРПІ), що виконується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Проєкт має на меті ...

Додано:
Masha Zhukevych

map_04-05
Поліетнічна спадщина для розвитку громад України

Під такою назвою 24 березня 2020 року стартувала нова ініціатива Агентства з розвитку приватної ініціативи (АРПІ), що виконується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Проєкт має на меті дослідити можливості економічного розвитку п’яти обраних об’єднаних територіальних громад: Великоберезнянської сільської ОТГ Закарпатської області, Куяльницької сільської ОТГ Одеської області, Сокирянської та Сторожинецької міських, а також  Чагорської сільської ОТГ Чернівецької області на основі використання потенціалу матеріальної та нематеріальної спадщини, в тому числі, пов’язаної з етнічним різноманіттям, та визначити перспективні для цих громад напрямки розвитку та ідеї для майбутніх проєктів.

Кожна з громад зацікавлена у дослідженні потенціалу об’єктів матеріальної й нематеріальної спадщини, якими володіє, для того, щоб перетворити їх на повноцінний ресурс для місцевого розвитку. Діяльність проєкту включає розробку методології швидкого аналізу (оцінки) економічної ситуації та потенціалу місцевої спадщини в ОТГ, збір інформації та дослідження ситуації у цих ОТГ, проведення креативних майстерень із представниками кожної ОТГ з генерації та відпрацювання ідей проєктів на основі потенціалу спадщини. Важливою умовою успіху проєкту є розробка та апробація методології швидкого аналізу та оперативна розробка найбільш вигідних громадам проєктів економічного розвитку на основі наявних у них ресурсів природної та культурної спадщини.

Викликом для громад та команди виконавців проєкту є його стислі терміни – діяльність має завершитися вже в червні ц. р., і це в умовах загальнонаціонального карантину через пандемію коронавірусу COVID-19. Через обставини, що склалися, більшість проєктних активностей проходить у дистанційному режимі. Презентація результатів проєкту планується вже у червні ц.р.

Довідково:

Проєкт «Поліетнічна спадщина для розвитку громад України» реалізується в рамках найбільш пріоритетної сфери діяльності АРПІ – місцевий економічний розвиток. Працюючи в цьому напрямку впродовж останніх років, команда агентства згуртувала Мережу ОГС для підтримки громад зі спадщиною «Go! Heritage», до якої увійшло 30 організацій громадянського суспільства з усієї України – носіїв практичного досвіду в царині збереження культурної та природної спадщини місцевих громад. Експерти АРПІ активно консультують в «польових умовах» новоутворені об’єднані територіальні громади щодо перспектив та можливих напрямків місцевого розвитку, в т.ч. шляхом підготовки та популяризації посібника для посадовців малих громад «Економіка спадщини». Зокрема, у відповідь на наміри Печеніжинської ОТГ розвивати туризм на основі місцевої спадщини, ми координували процес розробки пілотної програми інтерпретації спадщини та розвитку заснованого на ній підприємництва на період до 2023 року, попередньо здійснивши інвентаризацію ресурсів спадщини у громаді та опитування учасників місцевого туристичного ринку.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Абетка саморегуляції 6.0: завершено перший блок курсу з підтримки психічного здоров’я

Зміни розпочинаються з тебе: як на локальному рівні впливати на глобальні процеси. Досвід БУР

Обговорили співпрацю влади та неурядового сектору у сфері відновлення громад та регіону

Яка вона — українська ідентичність? Відкриті читання «Живої бібліотеки» — на DOCUSPACE

Літня Українська Миротворча Школа 2024

Для українців у Польщі запустили онлайн-курси з вивчення польської: як приєднатися до навчання