Поліція та громада Чугуївщини спільно визначатимуть потреби з безпеки

У світі вже давно розповсюджена модель поліцейської діяльності, орієнтованої на громаду. Закордоном її називають community policing. Суть підходу, який набирає обертів в Україні і вже зараз починає ...

Додано:
kobzar

Заповнюють анкету
Поліція та громада Чугуївщини спільно визначатимуть потреби з безпеки

У світі вже давно розповсюджена модель поліцейської діяльності, орієнтованої на громаду. Закордоном її називають community policing. Суть підходу, який набирає обертів в Україні і вже зараз починає діяти на Чугуївщині, полягає у тому, що поліція планує свою роботу, враховуючи проблеми та потреби жителів, специфіку регіону.

Що це дає? Взаємодія та довіра між жителями та поліцією значно посилиться. Від цього життя в місті стане безпечнішим.

Законодавчо такий підхід передбачений Законом України «Про національну поліцію» 2015 року. Задля того, щоб норма стала практикою, Чугуївська правозахисна група (ЧПГ) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» взялася за створення на місцевому рівні «Платформи «Поліція та громада – співпраця, направлена на результат». Ця ініціатива допоможе жителям та поліції територіальних громад м. Чугуєва, Чугуївського та Печенізького районів Харківської області налагодити прямий діалог та партнерство.

Як жителі Чугуївщини можуть долучитись до Платформи? Правозахисники розпочали серію семінарів для місцевого населення, де розказують, як звертатись до поліції зі своїми потребами, пропонують місцевим жителям пройти анкетування «Поліція та громада – співпраця, направлена на результат». Питання анкети визначають рівень довіри до поліції, місцеві проблеми у сфері безпеки, та з’ясовують пропозиції населення щодо поліпшення ситуації у сфері безпеки.

Такі семінари вже пройшли у Печенізькому районі та м. Чугуєві, а нещодавно, 10 лютого був організований для громадських активістів Чугуївського району.

Семінари вели Юрій Чумак – заступник голови Чугуївської правозахисної групи, екс-помічник міністра внутрішніх справ з питань дотримання прав людини та Роман Лихачов – провідний аналітик Чугуївської правозахисної групи. На семінарах йшлося:

  • про плани та ідеї щодо налагодження плідної співпраці з Чугуївським відділом поліції;
  • про безоплатну правову допомогу та роль поліції у цьому механізмі;
  • про сторінку у соціальних мережах «Моя Громада. Моя Поліція – Чугуївщина» – як платформу для комунікації, обміну інформацією між поліцією та мешканцями Чугуївщини;
  • про вже успішні приклади взаємодії поліції місцевого населення в інших громадах;
  • про стандарти взаємодії поліції та громади за кордоном.

Немає сумнівів, що коли концепція прямої взаємодії поліції та громади (community policing) запрацює на Чугуївщині, місцеві жителі матимуть реальну змогу повідомляти поліції про свої проблеми і стануть партнерами в процесі пошуку оптимальних рішень.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Успіх програми "Дітям війни": роль партнерів

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення