Посилюємо голос ЛГБТ під час війни: реєстровані партнерства як запит спільнот на рівність перед законом

Сім'ї ЛГБТ залишаються юридично невидимими для держави — без рівного доступу до права на повагу до приватного і сімейного життя. Наразі можливість бути "першим" чи "першою", "моїм" чи "моєю" у ...

Додано:
miry4

Кризовий компас у час війни: Сприяння правам і добробуту ЛГБТв Україні
Посилюємо голос ЛГБТ під час війни: реєстровані партнерства як запит спільнот на рівність перед законом

Сім’ї ЛГБТ залишаються юридично невидимими для держави — без рівного доступу до права на повагу до приватного і сімейного життя. Наразі можливість бути “першим” чи “першою”, “моїм” чи “моєю” у кризових та інших життєвих ситуаціях є примарною.

Це зумовлено відсутністю політичної волі, дискримінаційними правовими нормами, відмовою від відповідальності за зволікання з боку вищих органів влади і втручанням релігійних організацій у життя суспільства.
І все це через можливе впровадження інституту реєстрованого цивільного партнерства, як однієї з прийнятних форм регулювання сімейних відносин.

Виконання громадянського обов’язку, переміщення сімей, правова невизначеність, дискримінація, безвихідь та ізоляція деструктивно впливають на життя людей та їхні сім’ї, і це посилюється війною, яка триває.

Про проєкт

Чому цей проєкт важливий для ЛГБТ-спільнот і суспільства?

Утвердження прав людини для ЛГБТ є невід’ємною частиною процесу європейської інтеграції України. Європейський суд з прав людини неодноразово визнавав дискримінаційними відмови держав надати правовий статус одностатевим сімейним союзам. Зокрема, рішення у справах ”Федотова та інші проти росії”, ”Маймулахін і Марків проти України” та десятки інших підкреслюють необхідність забезпечення рівних прав для всіх українок і українців.

Ми, як спільнота, прагнемо пришвидшити цей процес, адже війна не дає нам зволікати. Нам вже допомагають Фонд “Країна доброї волі” та Українсько-данський молодіжний дім — партнери і союзники в реалізації проєкту “Кризовий компас у час війни: Сприяння добробуту і правам ЛГБТ-спільнот в Україні”.

Проєкт спрямований на посилення голосу ЛГБТ-спільнот під час війни та привернення уваги до ключової проблеми — ігнорування доступу до інституту реєстрованого цивільного партнерства для ЛГБТ в Україні, як механізму регулювання одностатевих сімейних союзів.

Ми надамо органам державної влади, міжнародним організаціям і Європейському співтовариству, правозахисним інституціям, союзникам інформацію, засновану на фактичних даних про життя і виклики, що стоять перед ЛГБТ в гуманітарній, соціальній та правовій сферах.

Кризовий компас у час війни: Сприяння правам і добробуту ЛГБТ в Україні

Кризовий компас у час війни: Сприяння правам і добробуту ЛГБТ в Україні


 

Серед ключових заходів проєкту – опитування серед ЛГБТ, розробка аналітичного звіту, інформування шляхом створення серії подкастів та інтерв’ю з ветеранками і ветеранами, політичними діячами, а також налагодження співпраці з організаціями громадянського суспільства, органами влади та спільнотами.

Що, своєю чергою, дозволить продемонструвати суспільству життєві виклики, які стоять перед «невидимими» для держави одностатевими сімейними союзами.

Серед іншого, колектив дослідників запропонував спільнотам відповісти на питання щодо 18 життєвих ситуацій з якими вже стикаються сімейні партнерства у різних сферах життя: майно, здоров’я і медицина, страхування, декларування і податки, соціальна допомога, піклування про дітей і піклування про партнера у разі його недієздатності, мобілізація і служба в одному підрозділі ЗСУ тощо. Долучитись до опитування можна за посиланням.

Голос спільнот має надзвичайне значення і допоможе покращити добробут в Україні, сприятиме соціальній інклюзії і згуртованості, створенню механізмів реалізації прав людини і основоположних свобод, гарантованих Європейською конвенцією з прав людини.

Влада продовжує нехтувати правами людини для ЛГБТ.

Без рівності перед законом для одностатевих сімейних союзів неможливо говорити про інклюзивний економічний розвиток, соціальну згуртованість і відданість принципам толерантності і недискримінації.

Я мрію, щоб кожна любов і кожна сім’я стали рівними перед законом!” - Володимир Косенко, координатор проєкту, директор ГО “Бюро “Ми – є!” 

Директор ГО "Бюро "Ми - є!"

Володимир Косенко, координатор проєкту, директор ГО “Бюро “Ми – є!”

 

Час виступити за рівність перед законом для одностатевих сімейних союзів!

Запрошуємо представників організацій громадянського суспільства до співпраці і глибинних інтерв’ю щодо становища і потреб ЛГБТ-спільнот в гуманітарній, соціальній і правових сферах. З питань співпраці напишіть, будь ласка, на електронну адресу: [email protected]

Проєкт “Кризовий компас у час війни: Сприяння правам і добробуту ЛГБТ-спільнот в Україні” здійснюється за підтримки Європейського Союзу в рамках Стипендіальної програми для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства. Матеріали, розміщені на вебсайті, відображають позицію ГО “Бюро “Ми – є!” і не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Конкурси малюнків, квести й уроки фінансової грамотності: як залучати молодь до бюджетного процесу

Фортеця Тягинь – форпост європейської історії українського півдня

Участь жінок у місцевому економічному розвитку, заснованому на спадщині. В Івано-Франківську відбулась майстерня-практикум Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Молодь з 30 громад напрацювала стратегії розвитку молодіжних рад під час літнього табору в Карпатах

Дуже просторова добірка вакансій в громадському секторі