«Правоспроможна громада» отримає спеціальну відзнаку міжнародного конкурсу «World Justice Challenge»

Вже за тиждень Мережа правового розвитку презентує Програму «Правоспроможна громада» на Всесвітньому форумі справедливості 2022 (World Justice Forum 2022), який проходитиме із 30 травня по 3 червня у ...

Додано:
legal_dev_network

Правоспроможна громада
«Правоспроможна громада» отримає спеціальну відзнаку міжнародного конкурсу «World Justice Challenge»

Вже за тиждень Мережа правового розвитку презентує Програму «Правоспроможна громада» на Всесвітньому форумі справедливості 2022 (World Justice Forum 2022), який проходитиме із 30 травня по 3 червня у Гаазі (Нідерланди). 

World Justice Forum – це головна міжнародна подія у галузі верховенства права. Під час цього тижневого зібрання світові лідери та лідери громад із різних секторів та інтересів діляться думками, досліджують стратегії та розробляють рішення для просування справедливості, можливостей та миру за допомогою верховенство права. 

Нагадаємо, що на початку 2022 року Мережа правового розвитку отримала спеціальну відзнаку міжнародного конкурсу “World Justice Challenge” у номінації “Доступ до правосуддя”

World Justice Challenge – глобальний призовий конкурс для виявлення, визнання та просування передового досвіду та ефективних проєктів і політик, які сприяють верховенству права у трьох номінаціях: доступ до правосуддя, боротьба з корупцією та відкритий уряд, рівні права та недискримінація.

Спеціально для Форуму ми створили короткий відеоролик, який відповідає на найпоширеніші питання, зокрема: чим Програма може стати у нагоді, що дає своїм учасникам, громаді та як допомагає спростити доступ до правосуддя? 

Герої відео – представниця місцевої ради Надія, активіст Тарас, лікарка Ірина, підприємець Петро, освітянка Марія – проходять увесь шлях розбудови екосистеми доступу до правосуддя у своїй громаді – від навчання в Програмі, дослідження правових проблем та потреб до впровадження та підтримки стратегічних рішень.

Про трирічний досвід Програми, відгуки її учасників/учасниць та результати можна дізнатися на сторінці community.ldn.org.ua

Повномасштабна війна росії проти України унеможливила подальшу повноцінну реалізацію Програми. Однак навички з визначення потреб громад, пошуку ресурсів та взаємодії допомогли ініціативним групам об’єднатися і долати ті виклики, які потребують своєчасного і оперативного реагування.

Більшість організацій-учасниць «Правоспроможної громади» беруть участь в ініціативі Мережі правового розвитку «Stand With Ukraine», яка об’єднує зусилля з гуманітарної та правової допомоги коаліції організацій громадянського суспільства Solidarity&Justice (Солідарність та Справедливість). 

Програма відкрита до нових партнерств, що могли би  сприяти подальшому її розвитку та поширенню на нові громади як в Україні, так і глобально.

До цьогорічного Всесвітнього форуму справедливості також можна буде приєднатися онлайн. Реєстрація ще відкрита. Організатори забезпечують переклад російською, французькою, іспанською, арабською мовами.

Навчально-практична програма “Правоспроможна громада” впроваджується Українською школою практичних знань з питань доступу до правосуддя з 2019 року на базі мережі правових клубів #PRAVOKATOR за підтримки Координаційного центру з надання правової допомогиМіжнародного фонду “Відродження”Української фундації правової допомоги, партнерських організацій та установ і безпосередньо адмініструється Мережею правового розвитку.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я