Правова допомога громадянам: чи можливо в судах домогтися справедливості?

Прес-коференція за такою тематикою відбулася 18 травня 2018 року у харківському медіа центрі «Накипело».На ній були представлені результати проекту «Центр посилення правових можливостей місцевих ...

Додано:
kobzar

Накипело_1
Правова допомога громадянам: чи можливо в судах домогтися справедливості?

Прес-коференція за такою тематикою відбулася 18 травня 2018 року у харківському медіа центрі «Накипело».

На ній були представлені результати проекту «Центр посилення правових можливостей місцевих територіальних громад Печенізького, Чугуївського районів Харківської області та Станично-Луганського району Луганської області», що реалізовувався з листопада 2017 року протягом 7 місяців – за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Учасники прес-конференції:

  • Роман Лихачов – координатор проекту;
  • Іван Глушко – 70 річний пенсіонер, який у судовому порядку примусив комунальне підприємство міста Чугуєва оприлюднити фінансову інформацію про свою діяльність;
  • Дмитро Браславский – студень-переселенець, який відстояв своє право проживати в гуртожитку та бореться з корупцією у вищих навчальних закладах.

Проект здійснювався зусиллями працівників Центру посилення правових можливостей місцевих територіальних громад Печенізького, Чугуївського районів Харківської області та Станично-Луганського району Луганської області, серед яких голова ЧПГ адвокат Іван Мудраченко, адвокат та координатор проекту Роман Лихачов, адвокат та модератор проекту Світлана Кужелєва, волонтери ЧПГ.

В рамках проекту було проведено 5 круглих столів; 5 фокус-груп; 20 тренінгів та семінарів. Що дозволило знайти людей, які пройшли відповідне навчання, мають базові правові знання та доступ до отримання інформації від професійних юристів. Такі люди зможуть поширювати правові знання у своєму колективі чи середовищі, а у вільний від роботи час на волонтерських засадах (безоплатно) надавати допомогу своїм односельцям у доступі до первинної правової допомоги (правові консультації).

В ході реалізації проекту було налагоджено тристоронню співпраці між місцевими Центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги та громадськими організаціями й органами місцевого самоврядування, які надають безоплатну первинну правову допомогу – задля покращення доступу представників вразливих верств мешканців громад до правосуддя.

Розширено перелік доступних послуг і способи їх надання – завдяки популяризації практик дистанційного консультування – через письмові звернення, телефон, скайп, консультації електронною поштою, на сторінках соціальних мереж.

Основними досягненнями проекту стали:

  • перемога 70 річного пенсіонера Івана Глушка, який у судовому порядку за допомогою юристів Чугуївської правозахисної групи примусив комунальне підприємство міста Чугуєва оприлюднити всю фінансову інформацію про свою діяльність. Окрім цього за відмову міського голови розглянути петицію про позбавлення мера та його заступника премії за несвоєчасне вивезення сміття та розбиті дороги, подав скаргу Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини;
  • відстоювання в суді студентом-переселенцем Дмитром Браславським свого законного права проживати в гуртожитку;
  • подолання беззаконня в місті Чугуєві з боку перевізника АТП-16350, який відмовлявся безкоштовно перевозити учасників бойових дій – як це передбачено законодавством.

Як зазначив Р. Лихачов, саме переможні судові справи стають тими «історіями успіху», завдяки яким вдається подолати правовий нігілізм громадян, надати їм віру в те, що в сучасній Україні можна домогтися справедливості в судовому порядку.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Анонс: Школа врегулювання конфліктів та миротворчості у територіальних громадах

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи