Правозахисники посилюють спроможність захищати права ВПО та жертв війни
На Закарпатті відбувся тренінг для українських практикуючих юристів/юристок «Захист та відновлення прав внутрішньо переміщених осіб та постраждалих під час збройного конфлікту. Протидія домашньому ...
Додано:
Viktor Tarasov
На Закарпатті відбувся тренінг для українських практикуючих юристів/юристок «Захист та відновлення прав внутрішньо переміщених осіб та постраждалих під час збройного конфлікту. Протидія домашньому насильству та сексуальному насильству під час збройного конфлікту».
Захід організований в рамках проекту “Захист прав людини постраждалих від війни в Україні», що реалізується ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» за підтримки Посольства Німеччини в Україні.
Тренерками виступили експертки Тренінгової групи АС Анастасія Сербіна та Людмила Гриценко.
В рамках насиченої програми учасники тренінгу працювали в таких напрямках:
- Взаємодія з постраждалими під час збройного конфлікту. Ідентифікація проблематики та підсилення спроможностей правозахисників. Групи учасників працювали над такими питаннями: «Хто такий постраждалий/ла під час збройного конфлікту? Чи тотожними є поняття «постраждалий» та «потерпілий»? Визначали ключові поняття. Оглядали психологічні аспекти впливу війни.
- Захист та представництво інтересів внутрішньо переміщених осіб. У цьому блоці аудиторія працювала з проблематикою правового «статусу» ВПО, отриманням довідки ВПО. Розробляли алгоритми відновлення втрачених документів. Окремим блоком розглядалися трудові права в умовах воєнного стану.
- Проблематика домашнього насильства: що варто враховувати правозахисникам? Учасники ознайомились із темою домашнього насильства, дізнались про ключові відмінності насильства від конфлікту. Будували стратегії представництва постраждалих осіб, говорили про «Ланцюг правосуддя».
- Сексуальне насильство під час збройного конфлікту: особливості ідентифікації та кваліфікації, стратегії представництва постраждалих. Робота з доказами.
Організатори та учасники навчання домовилися про подальші спільні дії з координації та співпраці у вирішенні та перенаправленні важливих стратегічних справ, пов’язаних із сексуальним насильством під час збройного конфлікту в Україні.