Правозахисники вимагають розширити “список Магнітського”,  серед кандидатів – представник України

Freedom House, Human Rights Watch, Transparency International та інші правозахисні й антикорупційні організації опублікували список із 15 осіб, яких вимагають включити до санкційного списку США ...

freedom house1
Правозахисники вимагають розширити “список Магнітського”,  серед кандидатів – представник України

Freedom House, Human Rights Watch, Transparency International та інші правозахисні й антикорупційні організації опублікували список із 15 осіб, яких вимагають включити до санкційного списку США відповідно до Глобального акту Магнітського.

Серед них – Дмитро Фірташ (Україна), а також представники Азербайджану, РФ, Китаю, Таджикистану, Узбекистану, Панами та інших країн.

“Ми закликаємо Адміністрацію застосувати потужний механізм, передбачений Глобальним актом Магнітського, щоб накласти санкції на іноземних громадян, перелічених у цьому списку. Це дозволить попередити подальші зловживання, одночасно демонструючи моральне та стратегічне лідерство США” – сказав Майк Абрамовіц, Президент Freedom House.

Глобальний акт Магнітського – закон про відповідальність за порушення прав людини, що дозволяє Президенту США позбавити фігурантів списку візи та заморозити їхні активи у США. Freedom House координувала підтримку прийняття закону з боку громадянського суспільства з 2015. З того часу до процесу приєднались майже 60 груп, які працюють над дотриманням закону та виявленням порушників.

Звернення організацій та список претендентів (англійською мовою) 

Україна отримала рейтинг частково вільної країни у звіті «Свобода у світі –2017», частково вільної – у звіті «Свобода преси – 2017», частково вільної – у звіті «Свобода в Мережі – 2016», і має оцінку рівня демократії 4,61 за шкалою від 1 до 7, де 7 є найгіршою можливою оцінкою, в доповіді «Країни перехідного періоду – 2017».

Freedom House є найстарішою неурядовою організацією у Сполучених Штатах Америки. Організація бачить свою місію у поширенні та захисті демократії та свободи по всьому світу. Ми переконані, що свобода є можливою лише в умовах демократичних політичних систем, у яких влада підзвітна власному народові; де панує верховенство права; і де гарантовані свобода вираження думки, зібрань та віросповідання.

Оригінал заяви англійською мовою

 


Тематика публікації:     

Останні публікації цього розділу:

У Богуславі відзначили 122-річчя з дня народження Івана Дубинця

У Хмельницькому відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO 2025

Кінотерпія для емоційного інтелекту, самопізнання та критичного мислення дітей Березанки

Зриваючи квіти, весну не зупинити: відбулася акція на підтримку трансгендерних людей

Оголошено закордонний етап НК «Благодійна Україна»: «Благодійна Німеччина – Україні»

Громадяни – в центрі прийняття рішень: стартувала унікальна програма для ОМС про участь у врядуванні