Правозахисники зафіксували порушення міжнародних стандартів в роботі київської поліції під час мітингу біля Кабміну

Група громадського спостереження OZON займається контролем за діями поліції та інших органів влади. 29 квітня монітори повідомили, що зафіксовано порушення міжнародних стандартів діяльності поліції й ...

Кутєпов
Правозахисники зафіксували порушення міжнародних стандартів в роботі київської поліції під час мітингу біля Кабміну

Група громадського спостереження OZON займається контролем за діями поліції та інших органів влади. 29 квітня монітори повідомили, що зафіксовано порушення міжнародних стандартів діяльності поліції й українського законодавства під час інциденту з перешкоджання роботі журналіста Громадського Богдана Кутєпова представниками ТОР патрульної поліції.

Так, на сторінці ініціативи відзначено, що представникі груп ТОР УПП у місті Києві  під час несення служби вживають нецензурну лайку та погрози щодо журналістів, а також застосовують фізичний вплив. Монітори стверджують, що його пропорційність “є вкрай сумнівною у цій ситуації”. 

Патрульна поліція Києва вже заяви про початок службового розслідування. Тим не менше, безкарність за перешкоджання журналістській діяльності, зокрема роботі ЗМІ під час мирних зібрань є тенденцією в Україні. 

Стурбованість викликає реакція речника Міністерства внутрішніх справ Артема Шевченка, який заявив, що треба детально розібратися в інциденті з нападом на журналіста, оскільки “знаючи Богдана Кутєпова нічого не можу сказати, окрім того, що треба точно детально з’ясувати всі обставини пригоди”.

Правозахисники посилаються на міжнародні стандарти роботи поліції, а саме Спецдоповідь ОБСЄ щодо питань роботи ЗМІ під час мирних зібрань, які є актуальними і для України. Зокрема, положення про те, що представники правоохоронних органів не повинні перешкоджати або заважати роботі журналістів під час проведення масових демонстрацій. Журналісти мають право розраховувати на поважне і стримане ставлення з боку поліції. Крім того, стандарти відзначають, що старші посадові особи, які відповідають за методи роботи поліції, повинні забезпечити відповідне навчання поліцейських ролі і функцій журналістів, і в першу чергу – їх ролі під час проведення демонстрацій. 

Загрози з боку поліцейського “розбити камеру”, які були зафіксовані на відео, також описані як неприпустимі. “Умисні дії конфіскації, пошкодження або псування журналістської апаратури з метою обмеження передачі інформації є кримінальним злочином, і винні мають нести відповідальність за свої дії відповідно до закону”.

Правозахисники звертають увагу, що у разі неправомірних дій  з боку поліції оперативна і адекватна реакція вищого поліцейського керівництва необхідна, щоб забезпечити неможливість повторення в майбутньому; вона повинна служити явним сигналом, що подібна поведінка буде припинятися. 

Джерело: Ініціатива OZON – створена і координується українським Центром громадянських свобод


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Мукачево — перше місто в Україні, у якому запрацюють "медіаційні патрулі" у школах

Громади зможуть рахувати кількість відходів від руйнувань за уніфікованим методом

Суд зобов’язав комунальне підприємство провести облік дерев у зеленій зоні

Розробка команди з Львівщини увійшла в трійку європейських інноваційних бізнес-проєктів 2024 року

Рух відкритих даних: досвід Великобританії для транспарентності місцевої влади на Харківщині та в Україні

ZDOROVI отримали від МОЗ статус критично важливого підприємства у військовий час для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення