Презентовано експертні рекомендації з підтримки миру та безпеки Херсонщини
23 червня цього року у Києві, у приміщенні ДП "Кримський Дім", відбувся експертний семінар "Конфліктний потенціал і соціальний капітал Херсонщини". Подію провів Центр близькосхідних досліджень (AMES) ...
Додано:
Олександр Северин
23 червня цього року у Києві, у приміщенні ДП “Кримський Дім“, відбувся експертний семінар “Конфліктний потенціал і соціальний капітал Херсонщини”. Подію провів Центр близькосхідних досліджень (AMES) у рамках проекту “Попередження конфліктів у Південній Україні”.
Під час події було заслухано і обговорено у фаховому колі незалежних експертів та представників суб’єктів владних повноважень низку доповідей з безпекових питань та проблематики попередження і трансформації насильницьких конфліктів, за темами:
– “Електоральний фокус децентралізації: вибори перед виборами на Херсонщині” (Максим Єлігулашвілі).
– “На межі. Локальні ЗМІ півдня Херсонської области” (Валентина Самар).
– “Кримські татари Херсонщини. Актуальні аспепкти сьогодення” (Ібрагім Сулейманов).
– “Культура бідности. На прикладі ігор, проведених у Чаплинському і Генічеському районах” (Дмитро Звонок).
– “Від моря до степу: як навчити херсонців заробляти на туристичних і культурних атракціях” (Роман Кабачій).
Також було презентовано підготованою фахівцями сайту “Тексти” інфографіку раніше проведеного партнером проекту – бюро Sociologist соціологічного дослідження півдня Херсонщини.
Завершився семінар презентацією та обговоренням рекомендацій органам державної влади та місцевого самоврядування, зацікавленим донорським, громадським організаціям та бізнесу, під загальною назвою “Підтримка безпеки громад півдня Херсонщини як інвестиція у безпеку України та Європи”.
Напрацьовані експертами проекту рекомендації стосуються необхідности адекватного реагування держави та інших зацікавлених суб’єктів на наступні виклики:
– Поширеність серед населення півдня Херсонщини уявлення, що регіону не приділяється належна увага, громади залишили сам на сам з їхніми проблемами.
– Обмеженість економічних ресурсів громад «внутрішніх» районів півдня Херсонщини (Каланчацького, Чаплинського, Новотроїцького), поширеність безробіття та “культури бідності”, що збільшує вірогідність загострення конфліктів за обмежені ресурси та вразливість населення до деструктивної пропаганди.
– Деструктивний вплив російської пропаганди на тлі недостатньої доступності національних та місцевих ЗМІ, дефіциту актуального для жителів регіону інформаційного контенту.
– Поширений серед жителів півдня Херсонщини страх перед проявами криміналу, і, водночас, низький рівень довіри до правоохоронних органів.
– Поширеність серед частини мешканців півдня Херсонщини настороженого ставлення до представників меншин (кримських татар, зокрема внутрішньо переміщених осіб з Криму, та турків-месхетинців), трактування їх як конкурентів у змаганні за обмежені ресурси чи навіть загрозу.
Наразі (і у ближчому майбутньому) ми здійснюватимемо моніторинг і висвітлення реакції адресатів рекомендацій на висловлені пропозиції.
Проект “Попередження конфліктів у Південній Україні” здійснюється Центром близькосхідних досліджень за підтримки National Endowment for Democracy.