Презентовано онлайн-курс із громадянської освіти
29 вересня Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба» спільно з Програмою «Долучайся!» (USAID/ENGAGE) презентували онлайн-курс із громадянської освіти для 10-их ...
Додано:
Громадський Простір
29 вересня Всеукраїнська асоціація викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба» спільно з Програмою «Долучайся!» (USAID/ENGAGE) презентували онлайн-курс із громадянської освіти для 10-их класів та портал із теми citizen.in.ua. Захід модерував освітній омбудсмен України Сергій Горбачов.
З 2017 року Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку і впроваджується Pact в Україні, активно співпрацює з Міністерством освіти і науки України над впровадженням громадянської освіти у шкільну програму. Два роки тому в програму середньої школи предмет «Громадянська освіта» ввели як обов’язковий. Pact разом із МОН та Асоціацією «Нова доба» розробили матеріали для викладання цього предмета в 10-му класі. Понад 60 тисяч учнів щороку навчаються за цими матеріалами. Матеріали курсу разом з додатковими інтерактивними завданнями та матеріалами доступні на онлайн-платформі www.сitizen.in.ua.
За словами заступниці міністра освіти і науки України Любомири Мандзій, формування громадянських компетентностей у школярів – це, перш за все, знати захищати і відстоюювати свої права і обов’язки. Вона зазначила, що є абсолютним прихильником викладання предмету в школі. «Дякую усім, хто долучився до розвитку громадянської освіти в Україні та дякую за досвід та напрацювання колег. Будемо творити зміни разом», – резюмувала Мандзій.
Світлана Супрун, фахівчиня з громадянської освіти Програми сприяння громадській активності «Долучайся», розповіла, що для оцінки ефективності курсу було опитано понад 700 десятикласників з 34-ох шкіл 14-и областей України. Вони пройшли тестування перед та після курсу. Тест містив 13 запитань. На початку куру лише 40 відсотків дали правильну відповідь на понад 10 питань порівняно з 70 відсотками після його завершення. «Школа дійсно дає знання та готує наших дітей до дорослого життя», – резюмавала Супрун.
Микола Попадюк, тренер освітніх програм, проєктний координатор “Громадянська освіта: онлайн-курс” впевнений, що сайт citizen.in.ua є унікальною онлайн-платформою. Онлайн-курс представлений 60 онлайн-уроками від найкращих педагогів України, журналістів, правників та інших фахівців у різних сферах суспільства. Курс складається не лише з відео-уроків, а й наповнений інтерактивними заняттями, форумами, тестами, опитуваннями та навіть готовими домашніми завданнями. На платформі є можливість реєстрації в ролі учня, вчителя чи незалежного користувача. Після реєстрації кожен користувач може отримати вільний доступ до середовища, де учень чи учениця можуть опановувати матеріал, спілкуватися зі своїм вчителем, однолітками класу чи навіть інших міст України.
«Ставлення до курсу та тематики громадянської освіти є однаково позитивним як серед педагогічної спільноти, так і серед молодої генерації», - відмітив Петро Кендзьор, д.п.н., координатор освітніх проектів Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба». «Цей курс вчить наших дітей робити усвідомлений вибір, він сприяє об’єднанню суспільства. Поясню чому. Мій колега, вчитель з окупованої території, якось сказав мені, що якби тема громадянської освіти була піднята на національний рівень раніше, з десяток років тому, ми б може і не мали такої конфронтації у нашій країні», – додав Кендзьор.
Освітній омбудсмен України Сергій Горбачов розповів про ставлення до розвитку громадянської освіти в Україні, а також чому презентований курс буде цікавим та практичним у школах.
Існує проста думка, яка багаторазово підтверджена і з власного досвіду, що захист прав людини можливий лише за умови, якщо людина обізнана і вміє захищати свої права. В даному контексті важливо, щоб людина не лише знала і вміла, але і була вмотивована до захисту прав. А це уже комплексне завдання, яке потребує від усіх нас, дотичних до освіти, великих зусиль та системного розуміння проблематики.
Громадянська освіта – це на загал те, що є основою життя людини в соціумі. Бо знати права і дотримуватися своїх прав, поважати права інших – є основою будь-якого демократичного суспільства. І саме наскільки громадяни розуміють свої права та співвідношення своїх прав та прав інших громадян, від того і залежить рівень доброту та захищеності громадянина у суспільстві.
Служба освітнього омбудсмена України і я особисто раді підтримати проекти, які підтримують громадянську освіту в Україні, зокрема Програму сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку і впроваджується Pact в Україні. Зокрема радий бути дотичним до створення онлайн-курсу із громадянської освіти для 10-класів, який усі охочі зможуть знайти на онлайн-платформі citizen.in.ua.
Переваг онлайн-курсу чимало. Для себе виокремив кілька.
- Спікерів багато. Адже коли дитина звикає до одного вчителя, зникає ефект нового. А діти і підлітки завжди шукають інформацію з різних джерел і дуже добре, що ці джерела є справді такими різноманітними і сучасними.
- Також імпонує те, що курс виводить освіту та освітній процес за межі школи. Тобто ми виходимо у великий світ, що надзвичайно важливо для молодих людей, які формують свої громадянські компетентності.
- Дуже важливо те, що на платформі є фіксація здобутків учасників освітнього процесу. Це дозволяє вчителю ефективно організовувати свій робочий час та час своїх учнів.
- Також бачу плюс у тому, що сайт і курс наповнюються поступово. Адже ми чуємо і отримуємо з воротній зв’язок від колег-освітян. Авторам цікаво доповнювати, покращувати, робити максимально зручним і цікавим кожен урок.
Вплив курсу на свідомість, самосвідомість та самоідентифікацію буде зростати і надалі. Адже громадянська освіта – це те, чого нам дуже не вистачає, і те, на що ми маємо звертати все більше і більше уваги.
Проведення презентації стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст презентації є винятковою відповідальністю Pact та його партнерiв i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.
Джерело: citizen.in.ua.