Президент створив Раду регіонального розвитку
Президент Петро Порошенко підписав Указ про створення Ради регіонального розвитку — майданчика для прийняття важливих та ефективних рішень у сфері реалізації програм регіональної політики та реформи ...
Додано:
Громадський Простір
Президент Петро Порошенко підписав Указ про створення Ради регіонального розвитку — майданчика для прийняття важливих та ефективних рішень у сфері реалізації програм регіональної політики та реформи децентралізації.
Про це на брифінгу повідомив Перший заступник Глави АПУ Віталій Ковальчук.
Новостворений орган очолює Президент. До складу Ради увійшли Прем‘єр-міністр, Голова Верховної Ради, керівники органів місцевого самоврядування і органів влади, представники всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування.
Перший заступник Глави АПУ наголосив, що такий склад дозволить Раді працювати найбільш ефективно. Кожен учасник має власне бачення реформування регіональної політики, але спільними зусиллями буде напрацьований єдиний шлях. «Результатом роботи Ради регіонального розвитку стане консолідоване бачення реформи децентралізації, що влаштує усі зацікавлені сторони та врахує усі думки й пропозиції», – зазначив він.
Першим завданням Ради регіонального розвитку стане реалізація нових пріоритетів державної регіональної політики, які зафіксовані в Законі про засади державної регіональної політики. «Це ефективне використання внутрішнього потенціалу кожного регіону, стимулювання та підтримка місцевих ініціатив, скорочення розриву між рівнем життя людей у різних регіонах, підвищення конкурентоспроможності регіонів», – нагадав Віталій Ковальчук.
Враховуючи початок роботи Конституційної комісії, перші засідання Ради регіонального розвитку будуть присвячені формуванню нової територіальної основи місцевого самоврядування та розробці відповідних змін до Конституції. «Рада стане представником регіонів в центрі та представником центру в регіонах. Вона забезпечить, з одного боку, врахування інтересів регіонів при опрацюванні та прийнятті рішень центральними органами, а з іншого – моніторинг виконання цих рішень на місцях», – зазначив він.
Ще один важливий напрямок роботи Ради – подолання відсталості та підвищення інвестиційної привабливості регіонів. «Україна знаходиться у надзвичайно складному становищі, але інвестори навіть за таких умов зацікавлені в регіональних проектах», – сказав Віталій Ковальчук, додавши, що інвесторів зупиняє не стільки війна, скільки відсутність чітких та прозорих правил роботи.
Окрім законів України, Рада враховуватиме стандарти Європейської хартії місцевого самоврядування та вивчатиме найкращий міжнародний досвід. Віталій Ковальчук нагадав, що Україна вже зробила перші кроки на шляху до децентралізації – наприкінці минулого року місцевим органам влади були передані певні фінансові повноваження, прийнятий ряд законів щодо розвитку регіональної політики та створення спроможних територіальних громад.
«Рада регіонального розвитку дозволить консолідувати зусилля та стане майданчиком для запровадження необхідних реформ», – наголосив Перший заступник Глави АПУ. Він запевнив, що Адміністрація Президент зробить все необхідне для ефективної роботи Ради.
Джерело : president.gov.ua