Проблеми з облаштуванням ЦНАПів на адмінмежі з окупованим Кримом
Минулого року, на підставі відповідних досліджень та експертних обговорень, Центр близькосхідних досліджень (AMES) напрацював низку рекомендацій, спрямованих на мінімізацію конфліктного потенціалу, ...
Додано:
Олександр Северин
Минулого року, на підставі відповідних досліджень та експертних обговорень, Центр близькосхідних досліджень (AMES) напрацював низку рекомендацій, спрямованих на мінімізацію конфліктного потенціалу, забезпечення сталого розвитку південних районів Херсонщини.
Зокрема, Міністерству у справах тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Міністерству внутрішніх справ України, Міністерству юстиції України було запропоновано відкрити поблизу контрольних пунктів в’їзду – виїзду (далі – “КПВВ”) Каланчак, Чаплинка, Чонгар центрів надання адміністративних послуг (далі – “ЦНАП”) для громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, забезпечивши можливість Центрів одночасно надавати послуги і населенню прилеглих до адміністративної межі з окупованим Кримом районів Херсонщини.
Результатом цих заходів має стати покращення доступності адміністративних послуг для мешканців півдня Херсонщини, створення для них нових робочих місць.
Своєю чергою, урядовим планом заходів спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополя (розпорядження КМ України №218-р) передбачалося, у т.ч., “облаштування контрольних пунктів в’їзду/виїзду в Херсонській області” та “створення перед контрольними пунктами в’їзду/виїзду в Херсонській області зон сервісного обслуговування з належними санітарно-гігієнічними умовами, облаштування в таких зонах медичних пунктів, місць відпочинку тощо”.
Згідно з даними МінТОТ ці положення плану не виконано, а ключові виконавці (Мінінфраструктури та Херсонська ОДА) відомостей про причини нереалізації цих заходів не надано. Тож для з’ясування ситуації нами були надіслані відповідні запити.
За інформацією від Херсонської ОДА ЦНАПів на КППВ нема, оскільки нема будівель сервісних центрів:
За інформацією від Мінінфраструктури будівель сервісних центрів біля Каланчаку і Чонгару (про Чаплинку чомусь ані слова) нема, оскільки нема відповідних земельних ділянок, але питання поволі вирішується.
Міністерство, відтак, запевняє, що “вживає всіх можливих заходів”. Сподіваємося на те, оскільки відстані від КППВ до найближчого ЦНАПу у діапазоні 15-40 кілометрів то, м’яко кажучи, не зовсім “поблизу”.
Ми продовжуємо моніторинг ситуації і врахуємо викладене у цьогорічних рекомендаціях суб’єктам владних повноважень.
Проект “Попередження конфліктів у Південній Україні” здійснюється Центром близькосхідних досліджень за підтримки National Endowment for Democracy.