Продовжено набір учасників проєкту «Mental Labs» у Києві
Сучасні реалії життя спричиняють суттєві зміни в психоемоційні сфері людей, зокрема дезорієнтацію, підвищену тривожність, емоційне напруження. Це не лише значно погіршує ментальний стан, а й ...
Додано:
Rostyslav Semka
Сучасні реалії життя спричиняють суттєві зміни в психоемоційні сфері людей, зокрема дезорієнтацію, підвищену тривожність, емоційне напруження. Це не лише значно погіршує ментальний стан, а й призводить до проблем зі здоров’ям. Особливу увагу в контексті цього питання варто звернути на підлітків, вікові особливості яких характеризуються надмірними переживаннями, пов’язаних із самоідентифікацією, визначенням свого місця в соціумі. Також емоційне напруження та тривожність, спричинені труднощами організації освітнього процесу та невизначеності, відчувають їхні батьки та педагоги.
Для того, щоб подолати ці труднощі та врівноважити свій психологічний стан, ліцей «Educator» пропонує долучитися до проєкту «Mental Labs», реалізація якого стала можливою завдяки локальній субсидії від федеральної компанії «GIZ» за дорученням Федерального уряду Німеччини.
Головна мета проєкту полягає в створенні безпечного та сприятливого середовища для розвитку особистості, підтримка населення, що має важкий емоційний стан, спричинений війною.
Проєкт працює за трьома напрямками:
- Робота з підлітками (10-17 років): арт-терапія, музична терапія, ерготерапія, заняття з театрального мистецтва та спорту, досліди з природознавчих дисциплін;
- Робота з батьками: заняття з коуч-психологом щодо відновлення ресурсного стану, мотивації, роботи з тривожністю, що сприятиме стабілізації психоемоційного стану учасників, відновленню впевненості в собі та мотивації.
- Робота з вчителями та молодіжними працівники: заняття-супервізії та навчальні сесії підвищення кваліфікації, що допоможе запобігти вигоранню вчителів та молодіжних працівників. Для цієї категорії учасників у рамках проєкту буде створено посібник «Практичні вправи арт-терапії для корекції емоційного стану дітей та дорослих».
Завдяки розробленню відеоматеріалів (12 відео-занять) та посібника результати проєкту допоможуть популяризувати його вплив у межах країни та розширити кількість бенефіціарів.
Вже розпочато реєстрацію для участі у проєкті. Зареєструватись та переглянути розклад занять можна за посиланням.
Фахівці проєкту розробили поліфункціональний перелік гуртків, які сприятимуть розвитку особистості дитини, її підтримці, подоланню важких емоційних станів, причиною яких є війна. Пропонуються такі напрямки роботи:
- Спорт для дівчат – це цікаві спортивні заняття для зміцнення здоров’я й тренування гнучкості та пластичності.
- Баскетбол для хлопців – енергійний та динамічний гурток гри у баскетбол.
- Кросс-спорт – загальні заняття з фізичної культури, що містять спортивні ігри та скелелазіння.
- Мейкерські заняття – гурток, де кожен матиме змогу створити чудові вироби своїми руками.
- Театр – заняття, які сприятимуть удосконаленню мовного апарату та емоційної виразності дитини, оволодінню сценічним рухом, ознайомленню гуртківців із основними жанрами театрального мистецтва.
- Арт-терапія – гурток, де за допомогою творчості учні покращать свій ментальний стан та створять справжні художні шедеври.
- Музикотерапія – гурток, на якому кваліфікований терапевт застосовує музику та всі сторони її впливу (фізичну, емоційну, інтелектуальну, соціальну, естетичну й духовну) для розвитку особистості учня.
- SCIENCE – гурток наукового спрямування, де учні стануть справжніми експериментаторами та дослідниками. Кожного заняття будуть цікаві практичні експерименти з природничих дисциплін.
Запрошуємо долучитись до проєкту «Mental Labs», що ставить за мету, допомогти дитині не лише подолати психологічні наслідки війни, а й сприяти гармонійному особистісному розвитку. Вже розпочато реєстрацію для участі у проєкті. Зареєструватись та переглянути актуальний розклад занять можна переглянути за посиланням.