Проект «Один пояс – один шлях» приєднує Україну до глобальних тенденцій
Проект «Один пояс – один шлях» – стратегія глобального розвитку Китаю з іншими країнами й один із амбітних і перспективних проектів 21 століття. Роль проекту Великого Шовкового шляху у розвитку ...
Проект «Один пояс – один шлях» – стратегія глобального розвитку Китаю з іншими країнами й один із амбітних і перспективних проектів 21 століття. Роль проекту Великого Шовкового шляху у розвитку торговельно-економічного співробітництва України та Китаю обговорили під час бізнес-форуму «Стан і перспективи реалізації в Україні ініціативи КНР «Один пояс – один шлях». Форум пройшов у рамках виставки «Культура Китаю входить до України», присвяченій 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Китайською Народною Республікою.
Значна частина товарного потоку може бути спрямована через Україну. Китай є одним із найважливіших стратегічних партнерів для України серед країн світу і посідає друге місце за обсягом товарообігу. Можливість співробітництва й участь у проекті «Один пояс – один шлях» є важливим для розвитку як української економіки, так і взаємовідносин із КНР. Ініціатива «Один пояс – один шлях» відроджує дух Шовкового шляху, забезпечує ергономіку ринків Китаю й України. 2016 року двосторонній товарообіг України з Китаєм становив $6,5 млрд, при цьому ЄС імпортує китайської продукції на $300 млрд щороку
Маршрут, який цікавий для нашої країни і з геополітичної, і з економічної точок зору, починається в Китайській Народній Республіці, потім проходить через Казахстан, Каспійське море, Азербайджан, Грузію, Чорне море і закінчується в українському порту Чорноморськ. А далі прямує до Європи.
«Нашим країнам є куди «рости». І в торгівлі, і в інвестиціях, і в науковій і технічній діяльності, а також в області вивчення космосу, в авіаційній сфері… Чекають свого розвитку інфраструктурні проекти. Приєднання України до глобальних тенденцій на умовах одного з ключових гравців – це впевнений крок до лідерства на продовольчому й інших світових ринках. Інвестиції та торгівля повинні зв’язати разом країни «Нового Шовкового шляху». Я впевнений, що ініціативи з боку Китаю допоможуть нам у модернізації вітчизняної інфраструктури і багатьох секторів економіки, будуть залучати інвестиції та нові технології», – наголосив президент ТПП України Геннадій Чижиков.
За словами Леоніда Козаченка, президента Української аграрної конфедерації, народного депутата, найбільше Китай цікавить співпраця в аграрній галузі. Населення країни постійно збільшується. Китайці купують сільгосппродукцію за кордоном, у першу чергу зерно, а також м’ясо, молоко, овочі, фрукти, рослинні жири. Україна є лідером із постачання кукурудзи на китайський ринок. Купівельна спроможність населення й економіка зростають, а резервів для нарощування виробництва не вистачає. В цьому відношенні Китай розглядає Україну як одного з найцікавіших постачальників.
«Один пояс – один шлях» – не просто свято культури, а й «рукостискання» двох великих цивілізацій, ініціатива міжнародної співпраці, яка вимагає виконання принципів спільних консультацій, спільного будівництва та спільного використання. Мета ініціативи – спільний розвиток і взаємовигідна співпраця. Сподіваюся, що підприємці Китаю й України сьогодні скористаються цією можливістю для того, щоб досконально обговорити і надати нового імпульсу прагматичній взаємодії двох країн», – підкреслив радник із торгово-економічних питань Посольства КНР в Україні Лю Цзюнь.
Тиждень китайсько-українського культурного обміну проходитиме в Києві з 24 по 30 квітня. На ньому буде представлено: виставку сучасного мистецтва, День традиційної китайської медицини, День культурного обміну, День «Шовкового шляху» тощо. Також відбудеться форум традиційної китайської медицини та Третій молодіжний форум.
Такі заходи повною мірою поширюють китайську культуру, популяризують традиційну китайську медицину, демонструють тонкощі китайської цивілізації, сприяють культурним обмінам між двома країнами, економічній і торговельній співпраці, створюють можливості для ведення бізнесу, а також роблять доступними для широких мас визначні пам’ятки мистецтва і культурної спадщини.