Проєкт «Одяг і традиція. Богуславщина»: оцифровано понад 500 предметів старовини

Завершила свою роботу фотостудія з оцифрування створена ГО «Навколо Нас. UA» в рамках проєкту «Одяг і традиції. Богуславщина». Протягом двох з половиною місяців було відфотографовано 204 одиниці ...

photo1717569412
Проєкт «Одяг і традиція. Богуславщина»: оцифровано понад 500 предметів старовини

Завершила свою роботу фотостудія з оцифрування створена ГО «Навколо Нас. UA» в рамках проєкту «Одяг і традиції. Богуславщина». Протягом двох з половиною місяців було відфотографовано 204 одиниці одягу, взуття, прикрас, рушників з фондових колекцій Музею історії Богуславщини (81) та з родинних спадків жителів нашої громади. Також було відскановано у високій роздільній якості понад триста фото, на яких люди в традиційному вбранні різних років та з різних населених пунктів Богуславщини.

Головною метою проекту була — встигнути зберегти те, що залишилось. Через зношуваність, погані умови зберігання, нерозуміння власниками його цінності, автентичні зразки одягу просто пропадали чи знищувались.

Вся ця робота дає потужний матеріал не тільки для дослідження науковців, етнологів, майстрів, реконструкторів, а й показує нам всім як саме виглядало народне вбрання до того, як його почали знищувати, заміщувати сурогатом, підміняти сценічними костюмами, стирати його місцеве розмаїття наші вороги. Адже автентичне традиційне вбрання, його локальні особливості — це елемент нашої культурної спадщини, те, що вирізняє нас як українців серед інших народів. Його вивчення, збереження та відтворення має важливе значення, оскільки сприяє відродженню національної та родинної пам’яті, подолання нав’язаного українцям комплексу меншовартості.

Вже скоро все це багатство Богуславської громади буде доступно на інтерактивній карті на сайті navkolonas.org.ua.

«Вивчайте культурний спадок своєї рідної землі, надихайтесь, відтворюйте, давайте йому нове життя. Адже найкращий спосіб продовження традиції вбрання — це відтворення його та його елементів за автентичними старовинними зразками. Все це стильно поєднуєднується з сучасною модою та дизайном, є актуальним трендом, і просто це неймовірно гарно» зазначає Юлія Гейко, координаторка напряму «Краєзнавча діяльність» ГО «Навколо Нас. UA».

Координатор фотостудії, фотограф, дослідник, фахівець з ЗD оцифрування та моделювання, технічний директор ГО «Україна Інкогніта»Андрій Яровий, розповідає: «То була велика справа! Ми зробили це. Майже без електрики за два місяці ми сфотографували, задокументували, описали, опрацювали та виклали на сайт велику кількість традиційного одягу — більше двохсот. Кожен елемент одягу має 20 різних ракурсів (знімків) — на манекенах та площині. Це потрібно не лише для візуалізації та уявлення про форму, розмір, матеріал одягу, а ще й для дослідників та тих, хто відтворює одяг. Саме вони зможуть детально розгледіти тип вишивки, крій, шви та автентичні техніки створення традиційного одягу».

20240616_120839 20240616_144553

20240616_153638 20240616_152059

«Але це далеко не завершення проекту. Ми сподіваємось на нові експедиції, та нові знахідки, і раді будемо побачити і дізнатись більше про речі з родинних спадків, які ще не встигли охопити. А також в подальшому плануємо дослідити та оцифрувати експонати з Богуславщини з інших музеїв та приватних колекцій. А вже зараз наші фахівці долучились до проекту сусідньої громади, і допомагатимуть з експедиціями і оцифруванням Миронівському краєзнавчому музею» — підкреслюють в ГО «Навколо Нас. UA».

 

Проєкт «Одяг і традиції. Богуславщина» здійснюється за підтримки Фонд “Партнерство за сильну Україну”, який фінансується урядами Великої Британії, Естонії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я

Результати опитування: як в Україні змінюється споживання тютюнових та нікотинових виробів

Результати дослідження держзакупівель при будівництві укриттів на базі освітніх закладів Херсона

Волонтери допомагають дітям із Солоницівської громади