Проєкт цифрового календаря «Моя Громада» у Фастові

Вже рік Україна знаходиться в стані повномасштабної війни. Усі куточки нашої країни прийняли осіб ВПО, які тікали від пекла та смерті, аби вберегти себе. Кожен із нас, потрапляючи в нове місце, ...

Додано:
Rostyslav Semka

Цифровий календар "Моя Громада""
Проєкт цифрового календаря «Моя Громада» у Фастові

Вже рік Україна знаходиться в стані повномасштабної війни. Усі куточки нашої країни прийняли осіб ВПО, які тікали від пекла та смерті, аби вберегти себе. Кожен із нас, потрапляючи в нове місце, відчуває розгубленість та тривогу. Проте, здолавши шоковий стан, діставшись до безпечної території, настає час освоєння та облаштування нового життя. Значна частка внутрішньо переміщених осіб із початку повномасштабного вторгнення вже освоїлась і знайшла тимчасові домівки, стабільний заробіток та знає місця першої необхідності. Але буденність набридає, і вони хочуть хоч якось повернутись до минулого життя, відчути щось цікаве від нового місця проживання.

Саме через це українська молодь шукає шляхи надання допомоги у новітніх форматах. Яскравий приклад цьому є проєкт Цифровий календар «Моя Громада», який реалізовується за допомогою волонтерів ГО «Місце Натхнення» та Молодіжної ради м. Фастова.

Цифровий календар "Моя Громада"

Команда проєкту цифрового календаря “Моя Громада”

 Група ініціативної молоді розробляє проєкт, основна мета якого  полягає в ознайомленні ВПО та усіх охочих людей з культурним життям Фастова. Цифровий календар «Моя громада» – це сайт, на якому людина, яка щойно приїхала у місто, може знайти будь-яку потрібну інформацію щодо життя в громаді. Цей ресурс містить актуальну та дійсно важливу інформацію, яка класифікована та поділена на певні зони для більш легкого користування. Основний акцент зосереджений не лише на необхідних послугах та місцевостях, а й на ознайомленні з культурною стороною міста, його історією та родзинкою, що відрізняє Фастів від інших міст.

Структура  web-сайту передбачає ознайомлення з першочерговою та найбільш вагомою інформацією. В основу сайту покладено відповіді  на найбільш поширенні питання та контакти для вирішення базових потреб. Найцікавішою частиною є сам адвент-календар, який містить в собі інформацію про визначні місця Фастова, які молодь міста рекомендує відвідати.

Нині пройшло сім натхненних та продуктивних зустрічей від початку розробки проєкту. Активна молодь розробила чіткий план дій та вже втілює його в реальність. Згуртованість веде команду до успішного результату продукту. Попереду лишається ще дві зустрічі та організація заходу із презентацією втіленого проєкту. Календар знаходиться на стадії кульмінації та поступово переходить у стадію розв’язки.

Керівник проєкту Ростислав Семка на питання про розширення перспективи інтеграції подібних проєктів в інші громади зазначив:

«Цей проєкт став можливим завдяки грантовій підтримці і направлений територіально саме на Фастівську МТГ. Але коли він проявить себе ефективно, думаю, це стане позитивним прикладом для інших організацій в різних громадах України. А ми з радістю поділимось досвідом, та завжди відкриті для колаборацій і партнерств.» 

Також Ростислав поділився власним досвідом та розказав про те, чи зустрічав він із його командою схожі ідеї, які вже були втілені і, певним чином, надихнули їх на розробку цифрового календаря:

«Я знаю, що є календарі можливостей у різних громадах, наприклад, календар «Моя нова громада» у Львівській області, і це дуже круті ініціативи. Наш цифровий календар працює за принципом «адвент», що передбачає щоденні завдання протягом місяця, аби дізнатись цікаві місця у новому для себе місті!»

Координаторка проєкту Любава Богойко поділилась коментарем щодо структурування і ведення роботи:

«Координування під час розробки проєкту було цікавим, але найскладнішою частиною моєї роботи було: налагодження комунікації в середині команди з волонтерами, з якими я працювала вперше; співпраця із партнерами нашої інноваційної розробки; а також формальна частина роботи, яка є ключовою у створенні проєкту – подання звітності.»

Голова Молодіжної Ради м. Фастова Богдан Пасічник зауважив важливість і користь проєкту для громади:

«Цифровий календар «Моя громада» – це черговий вдалий проєкт, активну участь у реалізації якого бере Молодіжна рада міста Фастова. Завдяки цьому ресурсу молодь із числа ВПО зможе отримати інформацію про найважливіші інституції, можливості для розвитку та сповна дізнається про наше місто – місто, яке гостинно приймає кожного.»

Волонтерка Лілія Лівандовська, яка долучилась до створення Цифрового календаря, розкрила своє прагнення та мотивацію для участі у проєкті:

«Долучившись до цього проєкту, найбільше хочу здобути цікавий досвід, бо вперше беру участь у проєкті формату, що орієнтований на ВПО. Тому прагну поділитися своїми знаннями з іншими, бо розумію, що більшість потребує допомоги у пізнанні нашого міста та підтримки. Сподіваюсь, що проєкт, який ми розробляли з активною молоддю, полегшить та пришвидшить процес адаптації у нашому прекрасному місті!»

Команда проєктц цифрового календаря "Моя Громада" у Фастові

 Наразі кожен із нас, українців, тримає свій фронт та докладає максимум зусиль для наближення перемоги. Боротьба ведеться не тільки на полі бою, а й на інформаційному фронті, до якого долучається молодь, розробляючи такі проєкти, як Цифровий календар «Моя громада». Завдяки таким ініціативам мешканці громади ще більше єднаються та краще пізнають одне одного. Особливо важливою є стрімка інтеграція людини у суспільство та її ознайомлення з новим місцем проживання. Даний сайт буде потужним інструментом, який стане в пригоді тим, хто хоче провести свій час якісно та з користю. Невдовзі кожен зможе особисто скористатися ним та подивитися на Фастів з іншого боку!

Авторка – Марічка Шпак


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Асоціація громадських радників України розробила Порадник безпеки для мешканців громад

Проєкт «Караван громадянської освіти у Литві та Польщі» увійшов до четвірки найбільш інноваційних

Nadiyno.org: Два роки захисту цифрового простору в Україні та новий сервіс експрес відеоконсультацій

В Житомирі понад 100 дітей посадили дерева і передали воїнам обереги

Феміністична майстерня підтримала Тиждень цифрової грамотності

Розвінчуємо міфи про перший секс: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»