Проєкт закінчився, але розвиток продовжується
У м. Лисичанськ 22-25 квітня в рамках реалізації проєкту «Robota для громади! Покращення конкурентоздатності випускників ДПТНЗ «Привільський професійний ліцей» відбулась он-лайн презентація ...
Додано:
Pavlo Fedyk
У м. Лисичанськ 22-25 квітня в рамках реалізації проєкту «Robota для громади! Покращення конкурентоздатності випускників ДПТНЗ «Привільський професійний ліцей» відбулась он-лайн презентація результатів проєкту та декларування організації публічно-приватного і освітньо-виробничого консорціуму (КЛАСТЕРFOX) розвитку Сєвєродонецького району (Лисичанська) та Центру підтримки бізнесу Східного Донбасу «БАЙТ» («Бюро аналізу й технологій»).
Захід супроводжувався он-лайн презентацією брошури «Практичні поради для працевлаштування та створення власного бізнесу». Крім того, учасники заходу отримають е-результати дослідження «Пріоритети сучасного роботодавця» та Збірник методичного забезпечення освітніх заходів проєкту (воркшопів-вебінарів, зустрічей тощо).
Завдяки проєкту і фінансуванню ПРООН, в Лисичанськ було залучено інноваційного обладнання і матеріалів на загальну суму понад 600 тисяч гривень. Ще понад 100 тисяч гривень було інвестовано завдяки співфінансування від Привільського професійного ліцею. Важливо, що до реалізації проєкту, вартість якого сягнула майже 30 тисяч дол. США, долучились місцеві та національні підприємці.
Як відмітив керівник проєкту #RobotaДляГромади PhD з економіки Павло Федик: «Проєкт став для нас викликом. Карантинним обмеженням і лютуванню зарази Covid-19, депресивним очікуванням і слабкій координації між учасниками, що розпочалась за початкової синхронізації зусиль Регіонального партнерства, ми протиставили партнерські ресурси міжнародної спільноти, надані ПР ООН, приклади і підтримку наших партнерів з бізнесу, комунальних підприємств та колег із Краматорського і Золотівського ліцеїв. Проте найбільше добрих змін і внесок у реалізацію проєкту здійснили волонтерські здобутки педагогічного колективу і здобувачів освіти Привільського професійного ліцею, який повірив у свої сили і можливості змін на краще…».
Час та необхідність розвитку Донбасу вимагає від закладів профтехосвіти, служб зайнятості, бізнесу та влади швидкої переорієнтації у сфері підготовки й перепідготовки робітничих кадрів. Тому, як зазначила координаторка-волонтерка проєкту та методистка ДПТНЗ “Привільський професійний ліцей” Олена Керносенко: «колектив училища з гідністю використав всі можливості, надані ПР ООН і створив Навчально-виробничий центр з підготовки кваліфікованих робітників за професією «Електрогазозварник» та Центр Кар’єри «Порада», які нині діють на базі ДПТНЗ «Привільський професійний ліцей».
Якщо Центр підтримки кар’єри зорієнтований на впровадження і вдосконалення навиків і компетенцій працевлаштування для здобувачів освіти і випускників Ліцею, то НВЦ Зварювальник передбачає системне виробниче навчання мистецтва зварювання, з можливостями онлайн-трансляції, на базі інноваційного, отриманого в рамках проєкту, обладнання та відремонтованого приміщення.
Буквально напередодні відкриття Центру, Привільський Ліцей отримав високе державне підтвердження своїх компетенцій у сфері зварювання. Наказом Міністерства освіти і науки України, заклад профтехосвіти із Лисичанська отримав ліцензійні дозволи на здійснення перепідготовки і навчання «дорослих» мешканців Луганщини справі зварювання. Тепер у місті з’явилась потужна партнерська база для підготовки чи перепідготовки висококваліфікованих робочих кадрів 2-4 рівня майстерності на базі інноваційного обладнання Центру зварювання.
Таким чином, проєкт створив сталі партнерські зв’язки та налагоджені, результативні стосунки із міжнародною спільнотою, місцевою владою, бізнесом та колегами із профтехосвітніх установ і громадських організацій міста і Луганщини, що посилює віру та створює наснагу до добрих змін на Східному Донбасі.
Для запитів ЗМІ: Павло Федик, координатор проєкту, [email protected], +38(095)-196-49-66
Проєкт реалізується РГО «Кремінська бізнес-асоціація» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, за фінансової підтримки Європейського Союзу. Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.#UNRPP #ПрямуємоРазом #RobotaДляГромади #ДПТНЗ_Привільський_професійний_ліцей
Проєкт у Facebook: “Партнерство & робота”: https://www.facebook.com/groups/lygrobota.
Підписуйтесь на Телеграм бот https://t.me/SearchJOBot (Helpробота).