Процес впровадження ІПВГ на Сумщині триває: результати та перспективи

27 березня у Сумах відбувся круглий стіл «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) – шлях до ефективного управління ресурсами».     У заході взяли участь понад 30 представники органів ...

Нова енергія - головна
Процес впровадження ІПВГ на Сумщині триває: результати та перспективи

27 березня у Сумах відбувся круглий стіл «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) – шлях до ефективного управління ресурсами».

 Capture4-713x400 Ц коп¦я_edited

 

сумы1

У заході взяли участь понад 30 представники органів місцевого самоврядування, державної влади, територіальних громад, громадських організацій та ЗМІ.

Привітав учасників круглого столу «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) – шлях до ефективного управління ресурсами» голова Сумської обласної ради Володимир Токар. «Забезпечення прозорості у видобувної галузі та впровадження основних принципів, правил і вимог Стандарту ІПВГ – одна із пріоритетних задач для Сумщини», – підкреслив Володимир Токар.

6Дмитро Живицький, керуючий справами Сумської обласної державної адміністрації, розповів про досвід впровадження ІПВГ в Сумській області. «Прозора та підзвітна видобувна галузь, конструктивних діалог між видобувними компаніями, представниками громадськості та влади, дозволять вирішувати соціальні проблеми та покращувати стан екології у видобувних регіонах», – зазначив Дмитро Живицький.

Суми3-27.03 Олена Агапова, керівник проекту від ГО «НОВА Енергія», доповідала про розвиток законодавчої та нормативно-правової бази для імплементації стандартів ІПВГ в Україні. «Серед регіонів в Україні Сумська область посідає 4 місце за видобутком газу і перше місце за видобутком нафти. За даними Державної фіскальної служби у Сумське регіональне відділення казначейства України видобувні компанії сплатили 3,6 млрд. грн. у 2014 році та 1,87 млрд. грн. у 2015 році», – зазначила Олена Агапова.

Суми4-27.03Ігор Кривозуб, директор департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської ОДА, розповів про забруднення земель на території Охтирського району Сумської області в наслідок розгерметизації нафтогазозбірного колектора НГВУ “Охтирканафтогаз” ПАТ “Укрнафта”. “Перша аварійна ситуація сталася 23.01.2017 о 13:30. Загальна площа забрудненої земельної ділянки складає 8046 м2″, – наголосив Ігор Кривозуб.

Суми5-27.03Віталій Филенко, голова ГО «НОВА Енергія», презентував можливості використання ІПВГ як інструмента ефективного управління ресурсами та механізму вирішення соціально-економічних та енергетичних проблем територіальних громад. «Співпраця з видобувними компаніями дозволяє поповнювати місцеві бюджети та використовувати ці кошти на розв’язання основних проблем територіальних громад видобувних регіонів Сумської області», – підкреслив Віталій Филенко.

До обговорення впливу на навколишнє середовище нафтовидобувних компаній долучились заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, представники громадськості та громадських організацій.

Захід проведено в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» у частині реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень.

Актуальна інформація і останні новини розміщуються у:

 

 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я