Проведено заключну конференцію щодо долання травми війни

09-11 вересня 2021 року БФ «Надія по всьому світові» провів заключну конференцію проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки» для учасників та учасниць з Донецької та Луганської ...

Додано:
hopewwukraine

DSC_1760
Проведено заключну конференцію щодо долання травми війни

09-11 вересня 2021 року БФ «Надія по всьому світові» провів заключну конференцію проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки» для учасників та учасниць з Донецької та Луганської областей. Конференція на тему «Долання травми війни. Ментальне здоров’я та реабілітаційні послуги» відбулася у мальовничому селі Яблуниця у Карпатах.

DSC_1760 DSC_1776

Захід розпочався у теплій та дружній атмосфері. Офіційну частину конференції відкрила Ірина Сухова доповіддю “Програма діти та війна. Досвід та інновації в Україні та світі”. Далі Оксана Наконечна, Голова правління «Асоціації EMDR Україна – фахового об’єднання зі спеціальної травматерапії», говорила з учасниками та учасницями про травматичні події та їхній вплив на людину, види травми, як і коли EMDR терапія може сприяти зціленню та відновленню. Тетяна Обоянська, тренерка, регіональна координаторка проєкту «Рука допомоги Україні» в Луганській області, розповідала про «Арт-технології у подоланні психотравми. Пісочна терапія Expressive Sandwork», а Валентина Кожушко ділилася досвідом роботи та розповідала про діяльність Центру психосоціальної реабілітації НаУКМА в м. Покровськ.

DSC_1781 DSC_1785

Конференція продовжилася у форматі п’яти майстер-класів, з яких учасники та учасниці могли відвідати два, які зацікавили їх найбільше. Оксана Наконечна провела майстер-клас «Техніка «Обійми метелика» в індивідуальній та груповій роботі»; група опановувала техніку і практикувала на собі, навчаючись долати страхи. В роботу брали власний травматичний досвід, інтенсивність якого знижували за допомогою техніки. Насиченим та глибоким вийшов майстер-клас Валентини Кожушко «Арт-терапія психотравми за допомогою техніки «Триптих». Використання арт-технології для створення внутрішнього безпечного простору, відновлення ресурсів та м’якого поринання в травматичний досвід надало учасникам можливість без внутрішнього опору перетворити важкі та складні ситуації в певні метафори зцілення.

DSC_1793 DSC_1847

Вікторія Антонова провела майстер-клас «Застосування LEGO-технологій для полегшення емоційного стану в умовах довготривалого стресу». Учасники працювали над індивідуальними проектами і конструювали спільний, дізнавалися про можливості використання LEGO в різних форматах, робили LEGO-зарядку. Група, яка працювала з Тетяною Обоянською, знайомилася з вправами, які можна виконувати, використовуючи метафоричні асоціативні карти. Майстер-клас «Використання МАК для відновлення особистості в умовах сильного стресу» надав багато корисних практичних інструментів для справляння зі стресом, позитивного та оптимістичного налаштування, емоційного та психологічного відновлення. Олена Божор провела майстер-клас «Внутрішній герой. Трансформаційна техніка. Казкотерапія». Учасники та учасниці навчалися розкриватися, розуміти та приймати себе такими, якими вони є.

DSC_1811 DSC_1842

Останній день конференції “Долання травми війни. Ментальне здоров’я та реабілітаційні послуги” розпочався із доповіді “Мотиваційний сегмент у роботі психолога з травмою”, яку зробила тренерка проєкту «Рука допомоги Україні» Наталія Подоляк. Говорили про те, що мотивує і надихає психологів до роботи, про страхи і переживання, а також кроки, які можна робити для того, щоб розвиватися у професії.

Разом із фасилітаторкою та психологом Іриною Гнєзділовою занурилися у дослідження поколінь, особливостей та відмінностей між ними. Доповідь на тему “Особливості спілкування з поколінням міленіалів” дала багато цікавих інсайтів учасникам та учасницям конференції, а також можливість згадати себе у дитинстві та впізнати в описаних типажах підлітків та дітей, з якими працюємо, отримати корисні поради про взаємодію та співпрацю з ними.

DSC_1777 DSC_1812

Під час урочистого закриття конференції учасники та учасниці отримали сертифікати про участь у конференції, а також сертифікат тренера/тренерки, який дає можливість проводити терапевтичні заняття за програмою «Діти і війна». Також усі учасники отримали у подарунок набори книжок на тему роботи із травмою, які, сподіваємося, стануть корисними для роботи та професійного зростання.

20210910_103329_05 DSC_1827

Захід проведено в рамках проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки», який фінансується в рамках Програми розвитку співпраці та сприяння демократії Міністерства закордонних справ Литовської Республіки.

***

Метою проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки» є сприяння покращенню ментального здоров’я та якості реабілітаційних послуг, які надаються у Донецькій та Луганській областях дітям, травмованим війною, шляхом знайомства та навчання програми психологічної підтримки для психологів, соціальних працівників, педагогів та волонтерів. Ми прагнемо посилити компетенції спеціалістів у сфері ментального здоров’я та надання реабілітаційних послуги дітям, а також підвищити рівень доступу до можливостей розвитку у цій сфері для спеціалістів в Донецькій та Луганській областях.

Проєкт є продовженням попередніх ініціатив БФ «Надія по всьому світові», які включали реалізацію проєкту «Рука допомоги Україні» проведення тренінгів «Діти і війна. Навчання технік зцілення» та надання супервізії для фахівців, які працюють з внутрішньо переселеними особами з Криму, Донецької та Луганської областей, проведення терапевтичних занять для дітей, травмованих війною. Протягом 2016-2018 років ми провели навчання за методикою «Діти і війна» у 24 областях України; у 2019-2020 роках сфокусували свої зусилля і працювали з тими, хто проживає і працює у «червоній» зоні воєнних дій у Донецькій та Луганській областях.

Серед інших донорів проєкту «Рука допомоги Україні» у 2016-2020 роках – благодійні організації HOPE worldwide (США), HOPE worldwide Canada (Канада), Ukrainian Credit Union (Канада), HOPE worldwide Switzerland (Швейцарія). Постійний партнер проєкту – Український інститут когнітивно-поведінкової терапії (УІКПТ, Львів).

#HelpingHandforUkraine #HHfU #РукадопомогиУкраїні #Дітиівійна #психологічнапідтримка #PsychoSocialSupport


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я