Прихований сенс у нових правилах окупантів щодо перетину адмінмежі з Кримом

18 травня 2021 року уряд РФ вніс зміни до розпоряджень 635-р та 763-р. Ними встановлювався порядок та обмеження по в’їзду й виїзду до окупованого Криму під час карантину. КримSOS розповідає про ...

источник - Полионлайн.ру
Прихований сенс у нових правилах окупантів щодо перетину адмінмежі з Кримом

18 травня 2021 року уряд РФ вніс зміни до розпоряджень 635-р та 763-р. Ними встановлювався порядок та обмеження по в’їзду й виїзду до окупованого Криму під час карантину. КримSOS розповідає про «підводні течії» цих нововведень.

Цих змін кримчани чекали з нетерпінням, але не все так просто, як вважалось.

Що було спрощено:

  • знято правило одноразового виїзду ;
  • розширено перелік осіб, які є близькими родичами – додано рідних братів та сестер, діда, бабусю, онуків;
  • дозволено в’їзд та виїзд у зв’язку похованням близьких – подружжя, батьки, діти, рідні брат, сестра, дідусь, бабуся, онуки.

З поганого — є всі підстави вважати, що використання «гуманітарних підстав», крім відвідання родичів, реалізувати буде неможливо

«Наявність майна, у тому числі нерухомого, не було додано в якості “гуманітарної підстави” для перетину», – зазначає Олексій Тільненко, координатор херсонського офісу КримSOS.

Окупанти також не врегулювали неоднозначні та спірні питання в розпорядженні. Тепер громадяни України, які мають  російський паспорт та хочуть виїхати з території Криму на материкову частину України, мають оформлювати всі документи, як «громадяни РФ», без урахування подвійного громадянства. Така ситуація виникне у тих, хто їде на роботу чи навчання. 

«За задумом агресора Російської Федерації, всі довідки та дозволи повинні бути виписані на документи окупаційних органів влади», – зазначає Олексій Тільненко.

Послаблення, що внесли стосовно «граждан Российской Федерации, имеющих также иное гражданство» для виїзду повинні надавати документи які підтверджують право на постійне проживання в іноземній державі. Що мають на увазі окупанти та що це за документ – наразі невідомо. 

КримSOS продовжить слідкувати за ситуацією.

Читайте також: Як українцям з окупованих територій відновити втрачені документи на автомобіль.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я