Приємних подорожей з “ПОЇЗДкою”

У поїзді вам заважають гучна музика, розмови сусідів, вам видали брудну постіль або ще щось таке, чого точно не має бути в потягах? Усі, хто стикався з проблемою під час подорожі поїздом, відтепер ...

poizdka
Приємних подорожей з “ПОЇЗДкою”

У поїзді вам заважають гучна музика, розмови сусідів, вам видали брудну постіль або ще щось таке, чого точно не має бути в потягах? Усі, хто стикався з проблемою під час подорожі поїздом, відтепер мають можливість захистити свої права.

– “Сів у вагон. Було душно. Літо ж. Не довго думаючи, відкрив на телефоні Проект ПОЇЗДка, знайшов потрібний розділ і пішов до провідника. Відповідь була така: «Якщо машиніст захоче, то ввімкне і буде працювати кондиціонер”. На адресу провідника посипалися посилання на пункти правил, які попередньо вичитав на сайті. Тепер їду в приємній прохолоді – написав у своєму facebook активіст Павло Белоусов.

Правила перевезення пасажирів визначають, що кондиціонери мають бути увімкнені за 30 хв. до посадки пасажирів у вагон. За умови, коли вагон обладнаний кондиціонером, але він не працює, залізниця зобов’язана перевезти пасажира до вагону, де кондиціонер працює, або ж повернути пасажиру частину вартості проїзду (детальніше).

Мало хто знає, що, наприклад, у вагоні повинен постійно бути безкоштовний окріп, а на вимогу пасажира провідник надасть “культінвентар”, наприклад, гру у шахи, втихомирить занадто гучного сусіда по купе і навіть сходить до вагона-ресторана за їжею.

Опис проблеми, посилання на відповідні нормативно-правові акти, і найголовніше – вирішення проблем, що виникають в поїздах Укрзалізниці, структуровано викладено на сайті poizdka.org. Наразі, без рекламного бюджету, сайт вже має понад 160 унікальних користувачів щодня.


Відео-презентація проекту

Крім того, на сайті можна згенерувати повідомлення про порушення, яке надійде одразу на кілька адрес: інспектору з якості пасажироперевезень та ініціаторам проекту “ПОЇЗДка”, які домопожуть у вирішенні проблеми. Для цього потрібно лише ввести серію і номер квитка, ваш номер телефону і капчу.

Сайт “ПОЇЗДка” був розроблений активістами за підтримки Програми розвитку ООН. Проте для такого проекту більш зручним був би мобільний додаток, через те, що в дорозі, коли він найбільше потрібен, мобільний інтернет не завжди працює добре. На розробку такого додатку нещодавно стартував збір коштів на Великій Ідеї. Він триватиме до 28 серпня, за цей час необхідно зібрати 50 тис. грн.

Сама ж Укрзалізниця поставилася до ініціативи без ентузіазму:
-“Інспекція з обслуговування пасажирів поставилася схвально. А головне пасажирське управління працювати з нами не хоче. Мабуть через те, що вони не зацікавлені у прозорості. А дарма, завдяки сучасним технологіям лад можна навести дуже швидко. А ще додати до цього співпрацю з громадським сектором – гори звернути можна! Тільки з реальним громадським сектором, не з бутафорним – на кшталт громадської ради” – розповідає Олександр Бондаренко, один із засновників проекту.

Отже, громадським активістам, як завжди, немає на кого сподіватись, крім самих себе.

Корисні посилання:
Сайт проекту: www.poizdka.org
Сторінки у facebook: www.facebook.com/poizdka,
Підтримати проект на Великій Ідеї


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності

Громадськість формує майбутнє Придесення

Не потрібні державі або забуті в місцях несвободи

Актуальні можливості: реагування на виклики війни та відновлення

Ефективне відновлення потребує екосистеми управління інформацією: результати обговорення в Галицинівській громаді на Миколаївщині

Про стан електрогенерації  України в умовах війни та першочергові кроки у громадах щодо посилення їхньої стійкості