Притулку в Польщі попросили 32 біженців з Криму

Учора зафіксовано перші факти, коли громадяни України, які були змушені покинути Кримський півострів, попросили притулку в країнах ЄС. У пункт пропуску «Шегині», що на Львівщині, група з 32 ...

Польща
Притулку в Польщі попросили 32 біженців з Криму

Учора зафіксовано перші факти, коли громадяни України, які були змушені покинути Кримський півострів, попросили притулку в країнах ЄС.

У пункт пропуску «Шегині», що на Львівщині, група з 32 кримських татар (в тому числі 17 дітей) прибула учора ввечері.

Кримські татари повідомили, що проживали поблизу Євпаторії та у зв’язку з тим, що допомагали військовим України, їх почала переслідувати так звана нинішня влада Криму. Громадяни повідомили, що з метою уникнення насилля направляються в Республіку Польщу для отримання статусу біженців. Про дану ситуацію українські прикордонники повідомили польських колег.

Поки кримські татари очікували рішення сусідньої країни, українська сторона разом з місцевими бізнесменами організували для кримчан кімнату для відпочинку та вечерю.

Згодом Польською стороною було позитивно розглянуте звернення кримських татар та прийнято рішення про пропуск їх на територію Польщі.

Варто зауважити, що нині дедалі більше людей намагається покинути Кримський півострів. Упродовж останніх днів Держприкордонслужба зафіксувала суттєве збільшення потоку громадян і транспортних засобів, які в’їжджають на територію України з АРК. За результатами співбесід встановлено, що вже близько 1 тисячі осіб виїхали з Криму вимушено.

Джерело : dpsu.gov.ua


Тематика публікації:           

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я