У Запоріжжі продовжують надавати психологічну допомогу ВПО

До психолога ГО “Запорізький правозахисний центр” звернулася мешканка м. Запоріжжя Тетяна, яка переїхала із м. Харків та наданий час є ВПО з тим, що з близькими людьми погіршуються стосунки та ...

Додано:
Zaporizhzhia

90
У Запоріжжі продовжують надавати психологічну допомогу ВПО

До психолога ГО “Запорізький правозахисний центр” звернулася мешканка м. Запоріжжя Тетяна, яка переїхала із м. Харків та наданий час є ВПО з тим, що з близькими людьми погіршуються стосунки та просить поради стосовно цієї ситуації.

Особливістю цього випадку стало те, що на час звернення за допомогою Тетяна переїхала з Харкова, де відбувалися воєнні дії, та на новому місці отримала статус ВПО та соціальну допомогу від держави, житлові умови більш менш налагодили, але стосунки з донькою та чоловіком все більше погіршується через негативний емоційний стан Тетяни, тому вона змушена була звернутися до психолога за допомогою.

Психолог ГО “Запорізький правозахисний центр” при розповіді виявила, що пані Тетяна під час критичних ситуацій з близькими дуже тяжко переживає ці моменти з поганим самопочуттям. Психолог порекомендувала намагатись  зберегти стосунки і допомогти близьким, адже це підвищує вашу здатність до виживання та опору, а також надає сенс життя. Спрямуйте негативні емоції, які виникають, не на близьких, а на зовнішнього ворога тобто на окупантів з рф, зробити мішень із Путіна та кидати в нього дротики. Ще можна зробити таке: завантажити  себе  домашньою роботою або волонтерством, надати вихід емоціям-кричіть на вигадану мішень або ворога, співайте пісні, більше рухайтесь, танцюйте, робить розминку, ходіть пішки. Обіймайтесь з тим хто це бажає, тому що це робить людей більш відкритими, з близькими потрібно тримати контакт, запитувати, як справи, дзвоніть і пишіть. Спробуйте розслабитись наскільки це можливо в поточних умовах: читати книжки, сервірувати стіл, організовувати  спільне чаювання з рідними. 

Пані Тетяна почала виконувати рекомендації, вправи психолога  та дружні відносини з дочкою й чоловіком стали ще теплішими чим у довоєнний час. Тетяна була дуже вдячна психологу за те, що у тяжкий час допоміг вирішити проблему у відносинах між рідними людьми.

Проєкт впроваджується  ГО “Запорізький правозахисний центр” у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС). 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Сексуальність: асексуальність, моногамія, поліаморія»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Медіаграмотність — це свобода: в Україні запустили комунікаційну кампанію з протидії дезінформації

Свобода слова і відповідальність: чи потрібні правила соцмережам?

Родичі бранців Кремля розповіли експертам Crimea Global про злочини РФ проти цивільних українців

«Як трагедія Голодомору резонує в сучасній війні»: науковці обговорили історію, пам’ять та виклики сьогодення

В Україні триває Європейський тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити: як потурбуватися про своє здоров’я