Публічні кошти та закупівлі у містах Золоте та Гірське Луганської області – крізь призму принципів доброго врядування

Громадський моніторинг врядування, Аналітичний звіт "Публічні кошти та закупівлі у містах Золоте та Гірське Луганської області крізь призму принципів доброго врядування – громадський моніторинг ...

Додано:
Pavlo Fedyk

КласнаДляТитулки
Публічні кошти та закупівлі у містах Золоте та Гірське Луганської області – крізь призму принципів доброго врядування

Громадський моніторинг врядування, Аналітичний звіт “Публічні кошти та закупівлі у містах Золоте та Гірське Луганської області крізь призму принципів доброго врядування – громадський моніторинг врядування”

Публічні кошти та закупівлі у містах Золоте та Гірське Луганської області крізь призму принципів доброго врядування – громадський моніторинг врядування / Сікора І.В., 2019

Дослідження (аналітичний звіт) підготовлене Іваном Сікорою, експертом проєкту «Просвітницький кластер громади та влади міст Гірське та Золоте – на шляху до прозорості закупівель та доброго врядування», який реалізовується ГО Фонду громад «Знання і справедливість».

В аналітичному звіті здійснено моніторинг та оцінювання запровадження принципів доброго врядування у 2-х містах (Золоте та Гірське) на основі аналізу процесів використання публічних коштів та здійснення закупівель з використанням розробленої методики громадського моніторингу врядування (ГМВ). Методика ГМВ дає змогу здійснити публічний моніторинг врядування, порівняти стан впровадження кожного принципу доброго врядування у містах Золоте та Гірське. Підготовлено пропозицій (рекомендації) для органів влади, які спрямовані на покращення ситуації із впровадженням принципів доброго врядування у м. Золоте та м.Гірське.

Результати громадського моніторингу врядування підвердили припущення, що у містах Золоте та Гірське є спільні проблеми із впровадженням принципів доброго врядування та низьким є рівень впровадження кожного із оцінюваних принципів доброго врядування. В цілому рівень впровадження принципів доброго врядування у двох містах оцінена на 13 із 63 балів, що складає 20% зі 100% можливих.

Особливо низькими є оцінки впровадження принципів участі/інклюзивності та рівності/недискримінації (0,5 та 0 балів із 10 та 6 критеріїв оцінювання відповідно). Кращою є ситуація із впровадженням принципів верховенства права/підзвітності/прозорості у сфері закупівель (5 із 13 балів відповідно), принципів верховенства права/підзвітності/прозорості у сфері доступу до публічної інформації, яка впливає на розуміння громадою політики у сфері використання публічних ресурсів (фінансів та майна) (7,5 та 8 балів із 30 відповідно для Гірського та Золотого), принципів верховенства права/підзвітності/прозорості у сфері антикорупційної політики 0 із 4 балів для Гірського та Золотого.

Ця публікація була підготовлена в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).

Думки, зауваження , висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН або Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Вийшов другий сезон Rights Now! Podcast

На Тернопільщині ділилися кращими практиками розвитку гуманітарно-соціальної сфери

Громади Донеччини обговорили діяльність центрів підтримки громадян

ZDOROVI представляє результати шостої хвилі опитування «БАРОМЕТР»: стан системи охорони здоров'я України

«Як підготуватися до сексу»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»

Відсутність документів на нерухомість — одна із критичних перепон отримання компенсації через єВідновлення