Питаннями гендерної політики опікуватиметься Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Під час свого засідання 1 березня Уряд ухвалив постанову щодо включення питань гендерної політики до сфери повноважень Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції ...

bigstockgenderequalityconceptinwor30035237jpg31102014174530
Питаннями гендерної політики опікуватиметься Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Під час свого засідання 1 березня Уряд ухвалив постанову щодо включення питань гендерної політики до сфери повноважень Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Прикметно, ухвалення постанови відбулося у міжнародний День відмови від дискримінації.

Ідея створення інституту урядового уповноваженого з гендерної політики запропонована парламентським міжфракційним об`єднанням «Рівні можливості».

“Власне це перший рішучий крок, наступним буде – створення Офісу, а після цього – призначення Урядового Уповноваженого з питань рівних прав і можливостей. Саме це рішення дає нам можливість безпосередньо формувати гендерну політику. У нас багато завдань та викликів і саме скоординована співпраця народних депутатів і депутаток, урядовців, міжнародних партнерів – найголовніше завдання сьогодні. Це і співпраця з Міністерством фінансів і Міністерством економіки – у питаннях впровадження гендерного бюджетування, з Міністерством юстиції – у питаннях гендерно-правового аналізу нормативних актів, з Міністерством освіти – у питаннях затвердження Стратегії гендерної освіти і просвіти, з Міністерством соціальної політики – як мінімум, для зменшення переліку професій, заборонених для жінок”, – повідомляє на сторінці у Фейсбук Світлана Войцеховська, народна депутатка України, членкиня МФО.

Вона також зазначила, що сьогоднішнє рішення – результат багатьох розмов, зустрічей, іноді вмовлянь, іноді просвітництва, багатьох зусиль і кроків, такої роботи, яка не завжди видима і іноді видається безрезультативною. 

«Важливим є і міжнародний аспект. Тут і Резолюція ООН 1325, і зобов`язання по Угоді про асоціацію. Тому абсолютно логічно, що наразі такі повноваження взяла на себе пані Іванна Климпуш-Цинцадзе», – додала народний депутат Марія Іонова.

 

До уваги:

Світлана Войцеховська про рівність: у нас немає явних заборон, але є традиції, стереотипи і ці «скляні стелі»


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Її перспектива: погляд жінок на війну та участь у відбудові

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”