Безвіз: Рада ЄС погодила візову лібералізацію для України
11 травня 2017 року Рада ЄС прийняла регламент щодо візової лібералізації для громадян України для в’їзду на території ЄС на період не більше 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду. ...
Додано:
Громадський Простір
11 травня 2017 року Рада ЄС прийняла регламент щодо візової лібералізації для громадян України для в’їзду на території ЄС на період не більше 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду.
Міністр внутрішніх справ і національної безпеки Мальти Кармело Абела: “Прийняття регламенту щодо візової лібералізації для громадян України є важливою подією, яка сприятиме укріпленню відносин між народами України та країн ЄС. Вона є результатом проведення Україною необхідних реформ в багатьох сферах, включаючи міграцію, громадський порядок та безпеку, зовнішні відносини та засадничі права. Крім того, оновлений механізм призупинення [безвізових режимів з третіми країнами], нещодавно прийнятий Європейським Союзом, дозволяє ЄС призупинити такий безвізовий режим у разі виникнення серйозних проблем з Україною у сфері міграції та безпеки”.
Вищезгаданий регламент офіційно вносить поправки до Регламенту 539/2001, переміщаючи Україну з Додатку І (країни, громадяни яких повинні отримати візу для в’їзду на територію Шенгенської зони) до Додатку ІІ (країни, громадяни яких не потребують віз). Громадянам України з біометричними закордонними паспортами більше не потрібна буде віза для здійснення подорожей до країн ЄС на період до 90 днів, метою яких є бізнес, туризм чи відвідування родичів.
Відповідно до протоколів, доданих до договорів ЄС, ці положення не стосуються Ірландії та Великої Британії. Візовий режим цих країн-членів регулюється їхнім національним законодавством.
Подальші кроки
Прийнятий регламент мають підписати в Раді ЄС та Європейському Парламенті. Після цього його текст опублікують в Офіційному віснику ЄС. Регламент вступить в силу через 20 днів після цього.
Довідкова інформація
В грудня 2015 року Європейська Комісія прийшла до висновку, що Україна виконала всі критерії плану дій з лібералізації візового режиму й, таким чином, готова до його скасування. 20 квітня 2016 року Європейська Комісія опублікувала пропозицію щодо візової лібералізації для власників паспорту України. Представники Ради ЄС та Європейського Парламенту погодили цю пропозицію Комісії 28 лютого 2017 року.
Регламент про внесення поправок до Регламенту 539/2001, який містить перелік третіх країн, громадяни яких повинні отримати візу для перетину зовнішніх кордонів, а також перелік країн, громадяни яких не підлягають вищезгаданій вимозі (Україна) – англійською мовою