Рада Європи допомагає розробляти Стратегію розвитку Зазимської громади

Завершилась 2-дена сесія публічних консультацій Стратегії розвитку Зазимської сілської територіальної громади до 2027 року. Зустрічі відбувалися за сприяння ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в ...

Додано:
lekotan

pexels-cowomen-2041627
Рада Європи допомагає розробляти Стратегію розвитку Зазимської громади

Завершилась 2-дена сесія публічних консультацій Стратегії розвитку Зазимської сілської територіальної громади до 2027 року. Зустрічі відбувалися за сприяння ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Прозоре відновлення та розвиток територіальних громад Київщини через громадянську участь»  за грантової підтримки проєкту Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період», що впроваджується Офісом Ради Європи в Україні в рамках ухваленого Плану дій для України «Стійкість, відновлення і відбудова» на 2023-2026 рр.

Учасниками події були представники Зазимської сільської ради, місцевого бізнесу та громадськості. Протягом двох днів було опрацьовано три стратегічних цілі (економічні, соціальні, екологічні) та близько 50 завдань до них за інноваційною методикою Ради Європи CivicLab із використанням цифрової компоненти, матриці напрацювання ідей та пропозицій.

Після завершення цього етапу результати роботи всіх груп були презентовані у вигляді візуалізованого плану заходів із реалізації цілей і завдань Стратегії загалом та в розрізі років. Його обговорення дозволило сформувати низку зауважень та пропозицій щодо рівномірного часового розподілу навантаження на відповідальні відділи органу місцевого самоврядування та зміну пріоритетності, які були винесені в групи для фасилітованої дискусії та остаточного визначення плану.

Як результат, запланували понад 160 конкретних заходів, реалізація яких сприятиме досягненню поставленої мети. У розрізі років учасники вирішили, що 44 заходи можна реалізувати вже в цьому році. Однак на 2025 рік запланували найбільше роботи – 77 заходи. А також 29 у 2026 році та 7 у 2027.

Ранжування за пріоритетністю показали, що першочергових заходів визначено 25, 15 з яких на 2024 рік. Найбільший акцент у заходах на найближчі два роки учасники зробили на вирішення питань екології та житлово-комунального господарства. Однак заходи з більш чітким соціальним спрямуванням (освіта, охорона здоров’я, соцпідтримка) займають теж досить помітне місце протягом 2024-2026 років.

Напрацювання цієї сесії будуть враховані у кінцевому варіанті документу Стратегії та, як результат, знайдуть відображення у цільових програмах, які відповідають визначеним політикам. Найближчим часом проєкт Стратегії буде опубліковано у відкритому доступі і кожен зможе ознайомитися з документом та надати свої рекомендації та зауваження.

Рада Європи: громадська участь

Офіс Ради Європи в Україні – Київ

 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Дмитрівська громада провела сесію публічних консультацій щодо Стратегії розвитку через нові цифрові методики CivicLab

Від теорії до практики: Як ШІ стає союзником у боротьбі з дезінформацією

Відкриваємо осінній сезон новими вакансіями в громадському секторі

Як зробити Ради ВПО дієвим, а не формальним інструментом локальної демократії? Експертні поради

«Власні кордони: як їх захищати? Що робити, коли тебе газлайтять?»: новий випуск просвітницького подкасту від «Феміністичної майстерні»