Рада прийняла за основу законопроект щодо запобігання домашньому насильству

У першому читанні за основу проголосовані проект Закону про запобігання та протидію домашньому насильству №5294 та проект Закону про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з ратифікацією ...

15078853_1297351736972991_3263914580925282641_n
Рада прийняла за основу законопроект щодо запобігання домашньому насильству

У першому читанні за основу проголосовані проект Закону про запобігання та протидію домашньому насильству №5294 та проект Закону про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами №4952. Проект закону #0119 про ратифікацію Стамбульської конвенції вирішено повернути на доопрацювання у профільний Комітет у закордонних справах.


“Сьогодні ми стаємо на крок ближче до дійсного захисту жертв насилля та забезпечення РІВНИХ прав та можливостей чоловіків і жінок. Сподіваюсь, що Стамбульська Конвенція буде ратифікована найближчим часом і ми нарешті матимемо шанс розірвати коло замовчування насильства, нарешті матимемо можливість надати жертвам дієві механізми захисту та притягнення до відповідальності кривдника”, – коментує голосування Світлана Войцеховська, народна депутатка.

 У Раді відбулась дискусія через “гендер”

“Я кажу під стенограму, що з цього закону буде викинуте поняття “гендеру” як таке. Буде відрегульоване поняття “сексуальної орієнтації” виходячи із християнських цінностей. Прошу вас, даю вам слово”, – заявила нардеп Ірина Луценко.

Нардеп від “Опоблоку” Юрій Мірошниченко підтримав позицію Всеукраїнської Ради церков про неприпустимість запровадження через цей закон понять “гендеру” і “сексуальної орієнтації”. “Це є неприйнятно в нашому суспільстві”, – заявив Мірошниченко.

Нардеп від Радикальної партії Ігор Мосійчук заявив, що в законі закладені речі “неприйнятні для нашого суспільства і для української Церкви”.

В свою чергу Ірина Геращенко відзначила, що закон про запобігання домашнього насильства стосується не лише жінок, але й чоловіків і дітей.

“Навіщо нам вводити гендер? Ми не можемо з нашою статтю розібратися?”, – запитав нардеп від “Батьківщини” Іван Крулько. Він також підтримав вилучення “гендеру” і “сексорієнтації” з законопроекту.

Луценко заявила, що досягла компромісу з Радикальною партією, викинувши з закону у першому читанні “сексорієнтація” і “гендер”.

“В законі не має і не буде понять “сексуальна орієнтація” і “гендер”, – заявила заступник глави Мінсоцполітики Наталія Федорович.

Ірина Луценко заявила, близько 3 млн дітей стають свідками чи жертвами домашнього насильства щороку

 Як зауважила під час свого виступу Наталія Федорович, 100-150 тисяч осіб зазнають домашнього насильства щороку.

– 35% жінок, які потрапляють до лікарні «швидкої допомоги», перебувають там через тілесні ушкодження, пов’язані зі знущанням;

– 25 – 40% жінок було побито під час їх вагітності;

– 50% усіх бездомних жінок і дітей пішли жити на вулицю, рятуючись від насильства в сім’ї;

– майже 100% матерів, які зазнали насильства, народили хворих дітей; – 30% самогубств і 60% – убивств жінок пов’язані з насильством у сім’ї.

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Понад тисяча мешканців Бучанського району отримали правову допомогу від Громадського центру сприяння доступу до правосуддя

Як Шацька громада розвиває туризм спільно з місцевим бізнесом та громадським сектором

Роль Street Child в підтримці локалізації гуманітарної допомоги в Україні

Десять проєктних ідей з відновлення та розвитку Шевченківської громади

Опитування щодо нового курсу YouControl Academy “OSINT для журналістів-розслідувачів”

Перші інсайти тижневого письмового марафону «Детектор життя»