Рада прийняла законопроект про заборону сексизму і дискримінації в рекламі

Сьогодні Парламент підтримав у другому читанні проект про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі. Проект Закону зареєстровано за №3427.Внесеними ...

fg
Рада прийняла законопроект про заборону сексизму і дискримінації в рекламі
Сьогодні Парламент підтримав у другому читанні проект про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі. Проект Закону зареєстровано за №3427.

Внесеними змінами до чинного Закону України «Про рекламу» дано визначення понять «дискримінаційна реклама» та «дискримінаційна реклама за ознакою статі», посилено відповідальність за порушення законодавства про рекламу, посилено захист прав споживачів реклами.

«Дискримінаційна реклама за ознакою статі»  – реклама, що містить твердження та/або зображення щодо інтелектуальної, фізичної, соціальної чи іншої переваги однієї статі над іншою та/або щодо стереотипності ролі чоловіка та жінки, що пропагує принизливе та зневажливе ставлення; принижує гідність людини за ознакою статі; демонструє насильство за ознакою статі; використовує зображення тіла людини (частини тіла) виключно як сексуального об’єкта з метою привернення уваги споживача та/або посилання (слова, звуки, зображення) на сексуальні стосунки, що не стосуються рекламованого продукту чи способу його споживання».

 Законом удосконалено правове регулювання у галузі реклами щодо протидії дискримінації за ознакою статі, що відповідає зобов’язанням України відповідно до Конвенції ООН з ліквідації усіх форм дискримінації щодо жінок.

Протидія дискримінації за ознакою статі передбачена також Угодою про асоціацію України з Європейським Союзом та іншими міжнародними документами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, зокрема – Стратегією ґендерної рівності Ради Європи на 2018-2023 роки та Глобальними цілями сталого розвитку ООН.

Закон набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування.

Джерело https://www.rada.gov.ua/


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Ланцюжок довіри у Запоріжжі між поколінням, що навчається, і поколінням, що бореться

502 бізнес-ідеї конкурсу «Роби своє» оцінюватимуть підприємці, шеф-кухар, бізнес-тренерка та військові

Злочини, що не зникають: як Росія порушує права людини в окупованому Криму та на новоокупованих територіях

У Львові відбувся Junior EXPO 2025: понад 40 навчальних закладів презентували молодіжні стартапи

80 рішучих кроків до мрії: фінал програми «Мрій та Досягай»

У Центрі життєстійкості Березанської громади працює професійний психолог